Unia Europejska bliska uczniom Gimnazjum Nr 5 w Pile

Unia_Europejska_bliska

Do Gimnazjum Nr 5 w Pile 29 maja br. przybyła z wizytą Poseł do Parlamentu Europejskiego Krystyna Łybacka. Podczas godzinnego spotkania przybliżyła młodzieży gimnazjum zakres działań europosła oraz organizację i organy Parlamentu Europejskiego. W końcowej części spotkania uczniowie mieli okazję porozmawiać z panią Poseł o sprawach ważnych dla przyszłości młodych ludzi.

Krystyna Łybacka odwiedziła Gimnazjum Nr 5 w Pile, by wręczyć główną nagrodę w konkursie „Moja okolica w Unii Europejskiej”, który skierowany był do uczniów gimnazjów z dziesięciu powiatów województwa wielkopolskiego.

Film konkursowy przygotowany przez trzy uczennice Gimnazjum Nr 5 w Pile: Aleksandrę Kamińską, Wiktorię Kotlarz i Natalię Prywer pod kierunkiem nauczycielki informatyki, Katarzyny Sosnowskiej, zyskał największe uznanie komisji konkursowej. Autorki zwycięskiego filmu w nagrodę z bliska przyjrzą się pracy Parlamentu Europejskiego, gdyż w najbliższym czasie będą uczestniczyć w czterodniowym studyjnym wyjeździe do Brukseli. Wyjazd organizowany jest przez Biuro Pani Poseł do Parlamentu Europejskiego Krystynę Łybacką.

B.J.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *