Upamiętnili działalność ogniw ZIR RP na terenie Północnej Wielkopolski

16 września 2015 roku Zarząd Okręgowy Związku Inwalidów Wojennych RP w Poznaniu oraz Fundacja Pomocy Inwalidom Wojennym i Inwalidom Żołnierzom WP im. im. płk F. Laskowskiego w Pile była gospodarzem uroczystości upamiętniającej 70. rocznicę zakończenia II wojny światowej i utworzenia struktur związkowych na terenie Północnej Wielkopolski.  Jednym z akcentów uroczystości było odsłonięcie formy architektonicznej upamiętniającej działalność ogniw ZIR RP na terenie Północnej Wielkopolski, na placu u zbiegu ulic 11 Listopada i J. Piłsudskiego w Pile.

– Dzisiejsza uroczystość to dla nas wielkie święto. Chciałbym, aby to święto wpisało się w kolory miasta nie po to, aby składać tu kwiaty, ale żeby młodsi od nas mogli się uczyć honoru, męstwa i takiego bezinteresownego działania na rzecz innych, służenia ludziom. Na tej formie architektonicznej wymowna jest tablica, bo jakby spina ideał poświecenia żołnierskiego dla niepodległości ojczyzny. Dla wszystkich, którzy są na tej tablicy wypisani Wolna Niepodległa Polska była najwyższym dobrem. Dziękuje za otrzymane wsparcie samorządu miejskiego i dyrektora RCK, dzięki czemu w dobrych warunkach przygotowaliśmy uroczystość, na którą zaprosiliśmy tych już nielicznych żyjących ludzi, aby im podziękować – mówi Grażyna Kalińska – Prezes Fundacji Pomocy Inwalidom Wojennym i Inwalidom Żołnierzom WP im. płk. F. Laskowskiego z siedzibą w Pile.

Formę architektoniczną upamiętniającej działalność ogniw ZIR RP na terenie Północnej Wielkopolski, na placu u zbiegu ulic 11 Listopada i J. Piłsudskiego zaprojektował pilski architekt Lech Wojtasik.

(SE)

upamietnili_dzialalnosc01

upamietnili_dzialalnosc02 upamietnili_dzialalnosc03 upamietnili_dzialalnosc04 upamietnili_dzialalnosc05 upamietnili_dzialalnosc06 upamietnili_dzialalnosc07 upamietnili_dzialalnosc08 upamietnili_dzialalnosc09 upamietnili_dzialalnosc10 upamietnili_dzialalnosc11 upamietnili_dzialalnosc12 upamietnili_dzialalnosc13 upamietnili_dzialalnosc14 upamietnili_dzialalnosc15 upamietnili_dzialalnosc16 upamietnili_dzialalnosc17 upamietnili_dzialalnosc18 upamietnili_dzialalnosc19 upamietnili_dzialalnosc20 upamietnili_dzialalnosc21 upamietnili_dzialalnosc22 upamietnili_dzialalnosc23 upamietnili_dzialalnosc24 upamietnili_dzialalnosc25 upamietnili_dzialalnosc26 upamietnili_dzialalnosc27 upamietnili_dzialalnosc28 upamietnili_dzialalnosc29 upamietnili_dzialalnosc30 upamietnili_dzialalnosc31 upamietnili_dzialalnosc32 upamietnili_dzialalnosc33 upamietnili_dzialalnosc34 upamietnili_dzialalnosc35

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *