Utrudnienia w ruchu drogowym w Pile, w najbliższą niedzielę

14 września 2014 roku od godziny 9.oo na terenie Piły odbywać się będą zawody kolarskie „Mistrzostwa Piły w Kolarstwie”.

Zawody odbywać się będą w dwóch turach:

1. w godzinach 9.oo – 13.oo – jazda indywidualna na czas (mapka nr 1)
2. w godzinach 14.oo –17.oo – jazda ze startu wspólnego (mapka nr 2)

W przypadku jazdy indywidualnej na czas planowane godziny startu mogą ulec zmianie, jednak nie mogą przekroczyć granicznego czasu, czyli godziny 13.oo.

W trakcie trwania jazdy indywidualnej na czas swobodny dostęp pojazdami będzie do ulicy Mickiewicza, Koszalińskiej, Podgórnej oraz Warsztatowa do ronda przy ulicy Okrzei – jednakże ulice te będą już z ruchu wyłączone i przekroczenie wymienionych ulic będzie niemożliwe

W przypadku jazdy ze startu wspólnego (godz. 14.oo – 17.oo) w trakcie trwania wyścigu kolarze poruszać się będą ulicami:
1. Mickiewicza,
2. Koszalińskiej,
3. Paderewskiego,
4. Matejki,
5. Chopina,
6. al. Wojska Polskiego od Chopina do ronda przy ul. Matwiejewa,
7. Konarskiego,
8. Ceglana,
9. Warsztatowa,
10. Podgórnej,
11. Mickiewicza.

Każde okrążenie jest takie same, zaczynając i kończąc od obiektu Pralnia Sonia przy ulicy Mickiewicza. W okresie trwania wyścigu przejazd przez jakąkolwiek z ulic wymienionych powyżej będzie niemożliwa.

W tym samym dniu, to jest 14 września 2014 roku od godziny 15.oo do godziny 18.oo na terenie lotniska odbywać się będą pokazy z okazji 25-lecia Związku Polskich Spadochroniarzy. (mapka nr 3).

W związku z sytuacją, iż w tym samym czasie będą w tym rejonie odbywać się dwie imprezy dojazd do lotniska oraz z  niego wyjazd  będzie jedynie możliwy od ulicy Wałeckiej. Bezpośrednio już na al. Niepodległości będzie umiejscowiony kierunkowskaz pozwalający na prawidłowy wjazd w ulicę Wałecką. Cała trasa dojazdu z ulicy Wałeckiej do lotniska  będzie zabezpieczona przez harcerzy, którzy będą przekazywać informacje i kierować na lotnisko.

Wyjazd z lotniska również będzie prowadzony od ulicy Kołobrzeskiej do ulicy Wałeckiej i dalej aleją Niepodległości.

Dorota Strugała
Rzecznik prasowy
Urząd Miasta Piły

utrudnienia_w_ruchu10

utrudnienia_w_ruchu13 utrudnienia_w_ruchu11 utrudnienia_w_ruchu12