Uwięziona łódź… i płonący śmietnik

W niedzielne popołudnie, 14 czerwca 2020 roku, do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Pile wpłynęło zgłoszenie o uszkodzonej łodzi na rzece Noteć, w okolicy miejscowości Kaczory.

Na miejsce zdarzenia zadysponowano Ochotniczą Straż Pożarną w Kaczorach, która jest jednostką zlokalizowaną najbliżej od podanego miejsca zdarzenia, oraz Specjalistyczną Grupę Ratownictwa Wodno-Nurkowego z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Nr 2 Komendy Powiatowej PSP w Pile.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia stwierdzono, że w wyniku nagłego uszkodzenia silnika łodzi, niemożliwe jest manewrowanie nią, a obecne położenie stwarza duże zagrożenie dla innych użytkowników rzeki. Ponadto, na pokładzie znajdowały się dwie osoby, które nie mogły bezpiecznie opuścić pokładu.

Strażacy, wykorzystując własne łodzie z silnikiem, odholowali uszkodzoną łódź do bezpiecznego miejsca. Ze względu na specyfikę działań, trwały one ponad 3 godziny. Żadna z osób biorących udział w zdarzeniu nie odniosła obrażeń, a akcja zakończyła się sukcesem.

W międzyczasie zastęp CCBA OSP Kaczory udał się, aby ugasić palący się śmietnik, znajdujący się na Osiedlu Przylesie w Kaczorach.

Opracowanie: mł. asp. Mateusz Kentzer, KP PSP Piła;
Zdjęcia : Ochotnicza Straż Pożarna Kaczory

uwieziona_lodz1_01

uwieziona_lodz1_07 uwieziona_lodz1_02 uwieziona_lodz1_03 uwieziona_lodz1_04 uwieziona_lodz1_05 uwieziona_lodz1_06