V Puchar Pomorza w Szczecinie

8 listopada 2014 roku w Hali Miejskiej w Szczecinie odbył się V Puchar Pomorza w Karate Tradycyjnym. Zawody odbyły się pod patronatem Polskiego Związku Karate Tradycyjnego, a organizatorem tych zawodów był UKS  Sp-35 Pomerania Szczecin i Okręgowy Związek  Karate Tradycyjnego w Gdańsku.

W zawodach startowało przeszło 300 zawodników z 15 klubów z województwa pomorskiego, zachodniopomorskiego, kujawsko-pomorskiego, lubuskiego, i wielkopolskiego. Oczywiście na tych zawodach nie zabrakło zawodników Klubu Karate Tradycyjnego Shoto w Pile.

Pilski klub reprezentowali Jakub Kubacki, Teresa Wiatrowska, Jakub Obliński, Oliwia Król, Laura Kubiak,  Bartosz Kołowrocki, Alicja Muszyńska, Klaudia  Brzeczkowska, Marek  Wruk,  Dawid Młynarczyk, Stanisław Sendłak i Paweł Kupilas. Wszyscy zawodnicy Naszego klubu zaprezentowała wysoki poziom na tych zawodach. Wszyscy nasi zawodnicy powychodzili ze swoich grup. Zawody odbywały się w systemie każdy z każdym. Dwóch najlepszych zawodników wychodziło z grupy i wchodziło do ścisłej grupy walczącej o wejście do grupy medalowej. O pechu na tych zawodach może mówić Jakub Kubacki, który był faworytem w swojej grupie, niestety pomyłka w kata kosztowała go zajęcie IV miejsca i  Stanisław Sendłak, który wyszedł ze swojej grupy na I miejscu i przegrał o wejście do  grupy medalowej z zawodnikiem, który zdobył I miejsce. Na szczególne wyróżnienie zasługuje Alicja Muszyńska, która w swojej kategorii zajeła I miejsce.

Wyniki Naszych zawodników:

Alicja Muszyńska (sekcja-Piła)  I miejsce -kata
Marek Wruk ( sekcja Krajenka) II miejsce-kata
Dawid Młynarczyk (sekcja Krajenka) III miejsce-kata
Paweł  Kupilas  (sekcja Białośliwie)  III miejsce- kumite
Laura Kubiak (sekcja Piła) IV miejsce-kata
Jakub  Kubacki (sekcja  Białośliwie) IV miejsce-kata

Klub Karate Tradycyjnego Shoto w Pile istnieje już 7 lat i od początku swojego istnienia ma na celu popularyzacje Karate Tradycyjnego.Wartości płynące ze studiowania karate mają nieoceniony wpływ na, wychowanie i zdrowie trenujących. Klub Karate Tradycyjnego Shoto prowadzi treningi w Pile, Złotowie, Krajence, Białośliwiu, Więcborku i w Czarnem. Więcej informacji na str. www.karate.pila.pl

Zapraszamy na seminarium karate z sensei Jackiem Wierzbickim 5 dan, mistrz świata w kumit i mistrz europy w BJJ. Seminarium odbędzie się 14 listopada 2014 r. od godz. 17.00 w SP nr 1 w Pile, a 15 i 16 listopada 2014 r. w ZS nr 1 na ulicy Brzozowej.

Jarosław Skura
www.karate.pila.pl

puchar_pomorza10

puchar_pomorza13 puchar_pomorza11 puchar_pomorza12