VII Mistrzostwa powiatu pilskiego o puchar starosty pilskiego

W ramach „Turnieju Piłki Nożnej – Tymbark”

Pilskie Towarzystwo Krzewienia Kultury Fizycznej jest głównym organizatorem Mistrzostw na szczeblu gmin i powiatu (przy wsparciu opiekunów-trenerów drużyn, sędziów związkowych, wolontariuszy i osób obsługi technicznej). Donatorem VII Mistrzostw jest Starostwo Powiatowe w Pile.

W Turnieju piłkarskim uczestniczyły dziewczęta i chłopcy w grupach wiekowych U-8, U-10 i U-12. Turnieje eliminacyjne rozegrano w październiku i listopadzie br. na halach sportowych i boiskach szkolnych w zgłoszonych szkołach z miejscowości Łobżenica, Wyrzysk, Kaczory, Falmierowo, Wiktorówko i Piła, wyłaniając drużyny do rozgrywek gminnych. Gminne rozgrywki odbyły się w Wyrzysku, Łobżenicy, Kaczorach i w Pile.

Finały Gminne w powiecie pilskim odbywały się w październiku 2015 w Wyrzysku i Łobżenicy
Do Turnieju dopuszczono, zgodnie z regulaminem ogólnopolskim: 2 drużyny dziewcząt w kategorii U-12 oraz 14 drużyn chłopców w kategorii U-8, U-10 i U-12. W gminnych rozgrywkach uczestniczyło 150 dzieci. Mistrzem Gminy Łobżenica w kategorii chłopców U-12 została drużyna z SP w Łobżenicy, a wicemistrzem drużyna z SP w Wiktorówku. Mistrzem Gminy Wyrzysk w kategorii chłopców U-10 została drużyna z SP w Wyrzysku, a wicemistrzem drużyna z SP w Falmierowie. Wszyscy zawodnicy otrzymali okolicznościowe dyplomy. Zwycięskie drużyny z poszczególnych kategorii przeszły do kolejnego etapu eliminacyjnego turnieju, a tym samym do rozgrywek o Mistrza Powiatu w swojej kategorii wiekowej.

Finały powiatowe Mistrzostw rozegrano 21  listopada 2015 r. na hali sportowej SP nr 1 i SP nr 2 w Pile.

Do finałów VII Mistrzostw Powiatu Pilskiego wyłonione zostały najlepsze gminne drużyny dziewcząt i chłopców ze szkół: Kaczory, Łobżenica, Wyrzysk i Piła. Finały powiatowe rozegrane zostały 21 listopada br. na hali sportowej SP nr 1 w Pile – w kategorii U-10 chłopcy i hali sportowej SP nr 2 w Pile – kategorii U-12 dziewczęta i chłopcy.
Do etapu szczebla powiatowego zakwalifikowały się: w grupie wiekowej U-12 dziewcząt 2 drużyny z: SP w Kaczorach i SP w Falmierowie. Kwalifikacje do rozgrywek powiatowych w grupie wiekowej U-10 chłopców 4 drużyny z: SP Wyrzysk, SP nr 2 w Pile, SP Kaczory i SP w Łobżenicy i w grupie wiekowej U-12 chłopców 4 drużyny z: SP nr 2 w Pile, SP w Łobżenicy, SP w Kaczorach i SP w Falmierowie. Łącznie do finałów powiatowych zakwalifikowało się  110 dzieci z 2 drużyn dziewcząt i 9 drużyn chłopców.

Wyniki finałów powiatowych

W grupie wiekowej U-8 chłopców
Bezpośredni awans do rozgrywek wojewódzkich uzyskała drużyna SP w Falmierowie.

W grupie wiekowej U-12 dziewcząt
Zwycięstwo i tytuł Mistrza Powiatu Pilskiego zdobyła drużyna SP w Kaczorach
Drugie miejsce zdobyła drużyna z SP w Falmierowie

W grupie wiekowej U-10 chłopców
Zwycięstwo i tytuł Mistrza Powiatu Pilskiego zdobyła drużyna SP w Kaczorach
Drugie miejsce zdobyła drużyna z SP w Wyrzysku
Trzecie miejsce zdobyła drużyna z SP nr 2 w Pile

W kategorii U-12 chłopców
Zwycięstwo i tytuł Mistrza Powiatu Pilskiego zdobyła drużyna SP w Falmierowie
Drugie miejsce zdobyła  drużyna z SP nr 2 w Pile
Trzecie miejsce zdobyła drużyna z  SP w Kaczorach

Uroczyste wręczanie pucharów, statuetek, medali i dyplomów odbyło się 4 grudnia 2015 roku w Starostwie Powiatowym w Pile.

Zwycięskie drużyny z SP w Kaczorach (U-12 dziewcząt i U-10 chłopców) oraz  z SP w Falmierowie (U-12 chłopców, U-8 chłopców), mają prawo reprezentować Powiat Pilski w finałach wojewódzkich XVI Turnieju Piłki Nożnej „Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku”.

S.Z.

mistrzostwa_powiatu00

mistrzostwa_powiatu15 mistrzostwa_powiatu01 mistrzostwa_powiatu02 mistrzostwa_powiatu03 mistrzostwa_powiatu04 mistrzostwa_powiatu05 mistrzostwa_powiatu06 mistrzostwa_powiatu07 mistrzostwa_powiatu08 mistrzostwa_powiatu09 mistrzostwa_powiatu10 mistrzostwa_powiatu11 mistrzostwa_powiatu12 mistrzostwa_powiatu13 mistrzostwa_powiatu14

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *