VIII Miejski Konkurs „Bezpieczny przedszkolak” rozstrzygnięty | Tętno Regionu. Wiadomości pilskie, z rejonu pilskiego

Recent Comments

  VIII Miejski Konkurs „Bezpieczny przedszkolak” rozstrzygnięty

  W przedszkolach jednym z wiodących celów jest budowanie poczucia bezpieczeństwa i odpowiedzialności, m.in. poprzez zapamiętanie numerów alarmowych i omawianie przykładowych sytuacji korzystania z nich. 28 marca w sali konferencyjnej WORD w Pile odbył się VIII Miejski Konkurs dla reprezentacji 14 pilskich przedszkoli, pod hasłem „Bezpieczny przedszkolak”.

  W zabawie, sprawdzającej wiedzę prewencyjną, uczestniczyły dzieci z pilskich przedszkoli. Celem konkursu było utrwalenie nabytych umiejętności i wiadomości z zakresu bezpiecznych zachowań w sytuacjach dnia codziennego oraz w sytuacjach kryzysowych, zagrażających ich życiu i zdrowiu.

  Zadania jakie miały do wykonania, dotyczyły zachowania bezpieczeństwa podczas zabaw, przestrzegania zasad bezpieczeństwa na drodze, bezpiecznego korzystania ze środków transportu i internetu, właściwego zachowania w sytuacjach zagrożenia, jak również znajomość telefonów alarmowych. Jedna z konkurencji dotyczyła również oceny dobrych i złych tajemnic oraz dobrego i złego dotyku. Zmaganiom drużyn przyglądało się i oceniało jury składające się z policjantek, strażaka, ratownika medycznego i przedstawiciela Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Pile.

  Dzieci wykazały się ogromną wiedzą i wszystkie drużyny doskonale poradziły sobie z zadaniami. Ostatecznie po podsumowaniu punktów, pierwsze miejsce zdobyła reprezentacja z Niepublicznego Przedszkola Caritas. Jury w obecności sierżanta Pyrka (policyjna maskotka Wielkopolskiej Policji) po konkursie wręczyło dzieciom dyplomy i drobne upominki.

  Organizatorem konkursu było Publiczne Przedszkole nr 13 w Pile.

  Wszystkim zespołom serdecznie gratulujemy!!!

  Sebastian Daukszewicz

  konkurs_bezpieczny_przedszkolak01

  konkurs_bezpieczny_przedszkolak02 konkurs_bezpieczny_przedszkolak03 konkurs_bezpieczny_przedszkolak04 konkurs_bezpieczny_przedszkolak05 konkurs_bezpieczny_przedszkolak06 konkurs_bezpieczny_przedszkolak07 konkurs_bezpieczny_przedszkolak08 konkurs_bezpieczny_przedszkolak09 konkurs_bezpieczny_przedszkolak10 konkurs_bezpieczny_przedszkolak11 konkurs_bezpieczny_przedszkolak12 konkurs_bezpieczny_przedszkolak13 konkurs_bezpieczny_przedszkolak14 konkurs_bezpieczny_przedszkolak15 konkurs_bezpieczny_przedszkolak16 konkurs_bezpieczny_przedszkolak17 konkurs_bezpieczny_przedszkolak18 konkurs_bezpieczny_przedszkolak19 konkurs_bezpieczny_przedszkolak20 konkurs_bezpieczny_przedszkolak21 konkurs_bezpieczny_przedszkolak22 konkurs_bezpieczny_przedszkolak23 konkurs_bezpieczny_przedszkolak24 konkurs_bezpieczny_przedszkolak25 konkurs_bezpieczny_przedszkolak26 konkurs_bezpieczny_przedszkolak27 konkurs_bezpieczny_przedszkolak28 konkurs_bezpieczny_przedszkolak29 konkurs_bezpieczny_przedszkolak30 konkurs_bezpieczny_przedszkolak31 konkurs_bezpieczny_przedszkolak32 konkurs_bezpieczny_przedszkolak33 konkurs_bezpieczny_przedszkolak34 konkurs_bezpieczny_przedszkolak35 konkurs_bezpieczny_przedszkolak36 konkurs_bezpieczny_przedszkolak37 konkurs_bezpieczny_przedszkolak38 konkurs_bezpieczny_przedszkolak39 konkurs_bezpieczny_przedszkolak40 konkurs_bezpieczny_przedszkolak41 konkurs_bezpieczny_przedszkolak42 konkurs_bezpieczny_przedszkolak43 konkurs_bezpieczny_przedszkolak44 konkurs_bezpieczny_przedszkolak45 konkurs_bezpieczny_przedszkolak46 konkurs_bezpieczny_przedszkolak47 konkurs_bezpieczny_przedszkolak48 konkurs_bezpieczny_przedszkolak49 konkurs_bezpieczny_przedszkolak50 konkurs_bezpieczny_przedszkolak51 konkurs_bezpieczny_przedszkolak52 konkurs_bezpieczny_przedszkolak53 konkurs_bezpieczny_przedszkolak54 konkurs_bezpieczny_przedszkolak55 konkurs_bezpieczny_przedszkolak56 konkurs_bezpieczny_przedszkolak57 konkurs_bezpieczny_przedszkolak58 konkurs_bezpieczny_przedszkolak59 konkurs_bezpieczny_przedszkolak60