VIVO! Piła i Stowarzyszenie EUROPA DONNA zapraszają na badania mammograficzne

VIVO zima

VIVO! Piła i Stowarzyszenie Kobiet do Walki z Rakiem Piersi EUROPA DONNA po raz kolejny łączą siły, przypominając o istocie profilaktyki i zachęcając do wzięcia udziału w badaniach mammograficznych. Okazja, aby skontrolować stan zdrowia nastąpi już 10 grudnia na terenie pilskiego centrum handlowego. Udział dla pań w wieku 50-69 lat jest darmowy (finansowany przez NFZ raz na dwa lata). Obowiązuje wcześniejsza rejestracja.

Święta zbliżają się wielkimi krokami, a wraz z nimi nachodzi niezwykle intensywny czas przygotowań. Zanim jednak na dobre pochłoną wszystkich przedświąteczne obowiązki VIVO! Piła i Stowarzyszenie Kobiet do Walki z Rakiem Piersi EUROPA DONNA apelują o znalezienie chwili dla siebie i zadbanie o zdrowie. Będzie to możliwe w ramach zbliżającej się akcji profilaktycznej. 10 grudnia, w godzinach 10:00-16:00, na placu przed wejściem do centrum handlowego pojawi się mammobus. Panie w wieku 50-69 lat będą mogły skorzystać w nim z bezpłatnych badań gruczołów piersiowych, refundowanych przez NFZ. Z kolei kobiety 35+ oraz 70+ za opłatą wynoszącą 40 zł. Pozostała część kwoty za usługę medyczną zostanie sfinansowana przez Stowarzyszenie EUROPA DONNA.

– W Polsce każdego roku diagnozę rak piersi słyszy niemal 20 tysięcy kobiet. Na szczęście szybkie wykrycie zmian w obrębie gruczołu piersiowego daje szansę na całkowite wyleczenie. Sprawna diagnoza możliwa jest między innymi dzięki regularnej kontroli, do której serdecznie zachęcamy wszystkie panie. Mamy nadzieję, że między przedświątecznymi zakupami a obowiązkami domowymi mieszkanki Piły i okolicznych miejscowości znajdą odrobinę czasu dla siebie i wezmą udział w naszej akcji profilaktycznej – mówi Magdalena Drzewiecka, Center Manager VIVO! Piła.  

Akcja profilaktyczna przed VIVO! Piła odbędzie się w sobotę, 10 grudnia, w godz. 10:00-16:00. Liczba miejsc jest ograniczona. Zapisy odbywają się pod numerem telefonu 662-005-252.

Aleksandra Sypek