W ciągu dwóch miesięcy usłyszał 7 zarzutów

w_ciagu_2_mcy

Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Pile zatrzymali 23-letniego mieszkańca gminy Krajenka, który dokonał wielu włamań na terenie miasta Piły. Łączna wartość strat, które ponieśli właściciele wynosi ponad 15 tysięcy złotych. Decyzją Prokuratora Prokuratury Rejonowej w Pile został objęty dozorem policyjnym.

Na początku września bieżącego roku do pilskiej jednostki wpłynęła informacja o włamaniu do jednego z komisów samochodowych na terenie miasta Piły. Funkcjonariusze ustalili, że sprawca ukradł gotówkę w kwocie 2300zł, a także dokonał kradzieży samochodu osobowego marki Audi. Przy współpracy z kryminalnymi z KPP Złotów sprawca już następnego dnia został zatrzymany w miejscu swojego zamieszkania. Mężczyzna usłyszał wtedy dwa zarzuty kradzieży z włamaniem. Policjanci odzyskali utracony samochód.

Kilka dni później doszło do kolejnego włamania, tym razem na jednej z pilskich stacji paliw. Mężczyzna ukradł 150zł gotówki. Prowadzone przez pilskich policjantów czynności pozwoliły udowodnić sprawcy kolejne włamanie, tym razem do jednego ze sklepów na terenie Piły, gdzie spowodował straty w wysokości 560 złotych. W wyniku swojego przestępczego działania mężczyźnie postawiono kolejne dwa zarzuty zgodnie z art. 279 k.k.

23-letni mieszkaniec gminy Krajenka w dalszym ciągu nie poczuwał się do odpowiedzialności. Na początku października w ciągu jednej nocy kontynuował swój przestępczy proceder. Dokonał włamania do kolejnego komisu samochodowego, gdzie spowodował łączne straty w wysokości 7300 złotych. Dodatkowo na tej samej stacji paliw próbował ponownie dokonać kradzieży z włamaniem. Swoim działaniem spowodował jedynie straty dla właścicieli, ponieważ jak się okazało, w środku pomieszczenia nie było żadnych wartościowych przedmiotów. Mężczyzna szukał łupu dalej. Pojawił się ponownie w tym samym komisie samochodowym, skąd wcześniej ukradł pojazd. Uszkadzając okno o wartości 300 złotych, dokonał kradzieży schowanych w pomieszczeniu pieniędzy w kwocie 20 złotych. Policjanci po raz kolejny zatrzymali mężczyznę.

Sprawca usłyszał łącznie 7 zarzutów. Sześć z nich dotyczyła kradzieży z włamaniem, a jeden usiłowania jej dokonania. Mężczyźnie grozi do 10 lat pozbawienia wolności. Decyzją Prokuratora Prokuratury Rejonowej w Pile 23-letni mieszkaniec gminy Krajenka został objęty dozorem policyjnym.

sierż. Wojciech Zeszot
KPP w Pile
Fot. newslubuski.pl