W czwartek w Rockopolis koncert Henry David’s Gun

W_czwartek_w_Rockopolis

Lubisz muzykę filmową, akustyczną? Taką w klimacie Nicka Cave’a czy Bon Iver? W czwartek przyjdź na koncert Henry David’s Gun do Rockopolis!
 
Henry David to pseudonim artystyczny Wawrzyńca Dąbrowskiego (Letters From Silence, Frozen Lakes, Nocny SuperSam), który wraz z towarzyszącymi mu muzykami – Maciejem Rozwadowskim i Michałem Sepioło – powołał do życia twór z pogranicza gatunków singer-songwriter, indie-folk oraz folk-rock. Pozostaje w nim wierny czemuś, co można określić jako „analogowo-akustyczne” podejście do muzyki.

Relacje między ciszą a dźwiękami tworzą w Henry David’s Gun nabrzmiałą emocjami warstwę rozcinaną charakterystycznym męskim wokalem. Nagrywane w pomieszczeniach drewnianego wiejskiego domu kompozycje nie obfitują w stricte rockowe, agresywne zagrania, towarzyszą im natomiast specyficzny puls oraz utopione w głębokich pogłosach, niemalże baśniowe brzmienia przywodzące na myśl twórczość takich artystów jak choćby Foreign Fields, Bon Iver czy nawet Nick Cave.

25 stycznia 2016 miał premierę debiutancki album grupy „Over the fence… and far away” (wydawca Borówka Music). 12 grudnia ubiegłego roku w radiowej Trójce premierę miał zapowiadający płytę singiel „Bottomless Lake”.

Henry David’s Gun w Rockopolis przy ul. Pocztowej 1 w Pile – w czwartek 7 kwietnia 2016 o 20:00. Bilety – w przedsprzedaży za 10 złotych, w dniu koncertu za 20 złotych – do nabycia w klubie Rockopolis.

Rockopolis Team 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *