W klimatach Bluesa

w_klimatach_bluesa

Blues Express – parowy pociąg łączący stolicę Wielkopolski z Zakrzewem – jedyną bluesową wioską w Polsce, po raz dwudziesty drugi wyruszył w tym roku 13 lipca z Poznania, zabierając po drodze nie tylko fanów bluesa.

Jednak zanim wszyscy przybyli w sobotę nad Jezioro Proboszczowskie, dzień wcześniej na Deptaku w Pile publiczność bawiła się świetnie, niezależnie od wieku, płci, poglądów czy ubioru przy takich wykonawcach jak Comin’ To Town, Daro Blues Band oraz JET-SONS & Daniel Payne.

– Cieszę się, że pilska publiczność poprzez piątkowy koncert na ulicy Śródmiejskiej może się zapoznać się z naszą ofertą i skorzystać ze święta bluesa. Udało nam się na tegoroczną edycję zebrać dwadzieścia zespołów, które grają świetną muzykę. Z polskich wykonawców to czołówka tego gatunku muzycznego ze Sławkiem Wierzcholskim na czele. Ten rok, jest trochę gorszy, jeśli chodzi o budżet imprezy, ale myślę, że nasza wspaniała publiczność tego nie odczuje. Troszkę promocja na tym ucierpi, ale liczę na to, że festiwal jest tak znany, że tych ludzi nie ubędzie – mówił Henryk Szopiński, organizator festiwalu Blues Express.

W czasie trwania podróży pociągiem można było posłuchać bluesowych koncertów na peronach wielkopolskich dworców oraz w specjalnych muzycznych wagonach. Na pilskim dworcu zagrał zespół Kasa Chorych.

Tekst i fot: Sebastian Daukszewicz
Fot. Anna Kowalik

[Best_Wordpress_Gallery gallery_type=”thumbnails” theme_id=”1″ gallery_id=”37″ sort_by=”order” order_by=”asc” show_search_box=”0″ search_box_width=”180″ image_column_number=”5″ images_per_page=”30″ image_title=”none” image_enable_page=”1″ thumb_width=”180″ thumb_height=”90″ popup_fullscreen=”0″ popup_autoplay=”0″ popup_width=”800″ popup_height=”500″ popup_effect=”fade” popup_interval=”5″ popup_enable_filmstrip=”1″ popup_filmstrip_height=”70″ popup_enable_ctrl_btn=”1″ popup_enable_fullscreen=”1″ popup_enable_info=”1″ popup_enable_comment=”1″ popup_enable_facebook=”1″ popup_enable_twitter=”1″ popup_enable_google=”1″ popup_enable_pinterest=”0″ popup_enable_tumblr=”0″ watermark_type=”none” watermark_link=”http://web-dorado.com”]