W najbliższą niedzielę III Korona Wielkopolski w Pile

Cykl Korona Wielkopolski powstał, aby łączyć pasjonatów nordic walking oraz biegania przełajowego w najpiękniejszych zakątkach Wielkopolski. Także Piła po raz drugi włączyła się w organizację tego wydarzenia. 12 lutego na terenie OTW Płotki uczestnicy będą rywalizować na dwóch dystansach w nordic walking (5 i 10 km) oraz na jednym dystansie w biegu przełajowym (10 km). Rok temu na stracie pojawiło się ponad 300 uczestników.

– Są to fajne zawody. Możemy się pochwalić, że według portalu chodzezkijami.pl pilska impreza zdobyła tytuł najlepszej imprezy regionalnej w Polsce. Dla uczestników jest świetna trasa, mamy wsparcie współorganizatorów – Czarne Pantery i Tramp. Przygotowaliśmy też oprócz rywalizacji sportowej liczne atrakcje. Będzie ognisko z kiełbaskami, grochówka i herbata. Liczymy na śnieg, aby był klimat zimowy – mówi Marcin Szulc, organizator Korony Wielkopolski.

– Mam nadzieję, że dość mroźna aura i śliskie podłoże nie wystraszą osób chętnych i pozwolą zorganizować fajne zawody w Pile. MZK podstawi autobus spod dworca PKP w kierunku Płotek o 9.30. Powrót o 16.30 – dodaje Dariusz Kubicki, dyrektor MOSIR.

Zapisy trwają do 9.02.2017 r. do godziny 23:59. W dniu zawodów również można się zapisać, ale wtedy opłaty będą wyższe.

Program minutowy zawodów:

10:00 – 11:30 Biuro Zawodów

10:00 – 13:00 Pomiary składu masy ciała

10:00 – 12:00 malowanie twarzy

10:00 – 14:40 animacje dla dzieci

10:00 – 15:00 ognisko z możliwością pieczenia kiełbasek (będą do wypożyczenia kije, kiełbaski we własnym zakresie)

13:30 – zawody na krótkim dystansie 200 m dla dzieci

12:00 – Rozgrzewka, przedstawienie zasad sędziowania podczas zawodów Nordic Walking

12:20 – Starty na poszczególnych dystansach (bezpośrednio po wspólnej rozgrzewce)

13:00 – 14:30 – lokalne atrakcje (nauka Latin z Czarnymi Panterami, forsowanie z grupą Euforia, walentynkowa Kabata z Marszobieg)

13:45 – 14:30 Animacje dla dorosłych- wielobój zręcznościowo sprawnościowy z Happy Kids z nagrodami do wygrania 🙂

14:00 – Zamknięcie tras

14:30 – „Fotobudka” + zdjęcia drużyn

14:30 – 15:00 konsultacje sędziowskie + nauka prawidłowej i efektywnej techniki marszu pod okiem instruktorów

15:00 – Dekoracja zawodników

15:40 – Losowanie nagród

16:30 – Oficjalne zakończenie

Temat przewodni – luty słynie z najmniejszej ilości dni w roku i… z Walentynek, tematem przewodnim jest: ZABAWA WALENTYNKOWA!

Cel charytatywny, na który przekażemy część wpisowego oraz środki zebrane poprzez sprzedaż smakołyków przygotowanych przez Czarne Pantery: W Pile pomagamy Gabrysi!

Gabrysia ma obecnie 5 lat. Po porodzie stwierdzono u niej opóźniony rozwój psychoruchowy, a 3 lata temu zdiagnozowano guza mózgu [glejaka]. Niestety, ingerencja chirurgiczna jest niemożliwa ze względu na złą lokalizację guza. Gabrysia przez to ma utrudnioną mowę – guz uciska na ośrodek mowy. Gabrysia przejawia także cechy autyzmu. Obecnie jest pod opieką wielu specjalistów – genetyka, neurologa, neurochirurga, okulisty, poradni metabolicznej, logopedy, psychologa. W kwietniu 2015 r. Gabrysia przeszła operację usunięcia wodogłowia. Aby normalnie funkcjonować, Gabrysia potrzebuje rehabilitacji. Zalecana jest hipoterapia, basen, zajęcia kinezyjne, terapia ręki, zajęcia wielozmysłowe oraz logopeda. Takich turnusów rehabilitacyjnych wymaga się 4-5 razy w roku. Koszt turnusu wynosi ok. 5000 zł.

Więcej o imprezie na stronie www.koronawielkopolski.pl

Sebastian Daukszewicz

w_najblizsza_niedziele_korona_wielkopolski

w_najblizsza_niedziele_korona_wielkopolski04 w_najblizsza_niedziele_korona_wielkopolski00 w_najblizsza_niedziele_korona_wielkopolski02 w_najblizsza_niedziele_korona_wielkopolski03