W następny weekend rusza akcja „Podziel się Posiłkiem”

podziel_sie_posilkiem

Bank Żywności w Pile zachęca najmłodszych do nauki dzielenia się poprzez wzięcie udziału w specjalnej zbiórce żywności, która jest dedykowana właśnie dzieciom. Akcja odbędzie się na terenie Piły, w pierwszy weekend października w wybranych sklepach, będą to duże markety oraz sklepy osiedlowe.

Pierwszy weekend października

Zbiórka żywności ”Podziel się Posiłkiem” odbędzie się w piątek i sobotę 3 i 4 października br. Po zbiórce produkty zostaną przekazane organizacjom, które na co dzień zajmują się dożywianiem dzieci. Są wśród nich świetlice, domy dziecka, towarzystwa przyjaciół dzieci oraz stowarzyszenia pomagające najuboższym dzieciom i młodzieży. W zeszłym roku podczas zbiórki „Podziel się Posiłkiem” udało się zebrać aż 22.791,20 kg produktów spożywczych.

To już 11. zbiórka żywności organizowana przez Bank Żywności w Pile, w ramach programu „Podziel się Posiłkiem”. W tym roku w akcję zaangażowało się aż 900 wolontariuszy. Akcja ma charakter ogólnopolski i organizowana jest przez 32 Banki Żywności w partnerstwie z firmą Danone, w 3 000 sklepów w całym kraju. W akcję zaangażowało się w sumie aż 40 tysięcy wolontariuszy w całej Polsce!

Dzieci uczą się dzielenia od rodziców

Bank Żywności w Pile zachęca do uczenia najmłodszych jak dzielić się z innymi. – Dzieci uczą się od rodziców. Dlatego zachęcamy by dać przykład i wziąć udział w zbiórce żywności „Podziel się Posiłkiem”. To proste. Wystarczy zrobić trochę większe zakupy i przekazać je wolontariuszom, którzy będą czekali na klientów sklepów spożywczych w okolicach kas. Najbardziej potrzebne produkty, rekomendowane przez Bank Żywności to: płatki śniadaniowe, mleko, odżywki dla dzieci, olej, kasza oraz ryż – mówi Ryszard Pyziak – Dyrektor Banku Żywności w Pile.

Skala problemu niedożywienia dzieci w Polsce

W 41 % klas w szkołach podstawowych są dzieci niedożywione lub wymagają dożywiania (według badania MillwardBrown, wykonanego na zlecenie Federacji Polskich Banków Żywności oraz firmy Danone 2013). Niezależnie czy przyczyną jest bieda, czy zaniedbanie, wszystkie one czekają na pomoc. Stąd już po raz kolejny Banki Żywności (organizator Zbiórki) i Danone zbierają dla nich żywność. W tym roku by pomóc nie trzeba czekać do Zbiórki Żywności w sklepach (w dniach 3 i 4 października br.).

Do końca października można także wziąć udział w zbiórce on-line na stronie allegro.charytatywni.pl. Można kupić paczki z żywnością za 5, 10, 15 i 50 zł. Każda paczka to odpowiednio 3, 7, 8 lub 15 posiłków dla dzieci.

– Chyba nikt z Państwa nie ma wątpliwości, że pomoc okazywana dzieciom to bardzo ważna sprawa. Po raz kolejny mam nadzieję, że Pilanie dowiodą, że są ludźmi wielkiego serca i potrafią „Podzielić się Posiłkiem” – podziel się sobą. Dlatego zapraszam wszystkich ludzi o otwartych sercach do przyłączenia się do zbiórki żywności „Podziel się Posiłkiem” już 3 i 4 października br. – mówi Ryszard Pyziak – Dyrektor Banku Żywności w Pile.

(SE)