W październiku jubileuszowa edycja Subregionalnych Targów Pracy i Kariery

Zapraszamy 5 i 6 października do Inwest-Parku w Pile na  X – jubileuszową, wyjątkową edycję Subregionalnych Targów Pracy i Kariery. O partnerach, programie jubileuszowej edycji opowiedzieli 26 września Prezydent Piotr Głowski wraz z Zastępcą Beatą Dudzińską oraz gośćmi, wśród których byli przedstawiciele pracodawców – Prezes Zarządu firmy Qubiqa Bjarne Gukdager wraz z pracownikami oraz menadżer personalny Orca Precision Parts Marzena Krasińska.

Podczas jubileuszowej edycji Targów swoją premierę będzie miała Platforma Praca 2.0, poznamy także zwycięzcę konkursu pt. „Jak fundusze unijne zmieniły twoje otoczenie”. Tradycyjnie odbędą się rozmowy pracowników z pracodawcami, szkolenia, wystawy i wiele innych atrakcji (szczegóły poniżej).
I dzień – targi edukacyjne

Głównym przesłaniem pierwszego dnia targów jest zainspirowanie młodych osób do spotkania z różnymi obliczami nauki i technologii oraz poszukiwaniem własnej ścieżki rozwoju. Jednocześnie chcielibyśmy pokazać, jakie trendy panują na pilskim rynku pracy, jak rozwijają się pilskie firmy oraz jak zaplanować edukację, aby zdobyć wymarzoną pracę.
Proponujemy uczestnikom szereg ciekawych popularnonaukowych i inspirujących stref, w których każdy znajdzie coś dla siebie, a także warsztaty m.in. z programowania oraz wykorzystania swoich talentów.

Do dyspozycji naszych gości będą także doradcy zawodowi, którzy w sposób profesjonalny doradzą, jaki kierunek edukacji i rozwoju najbardziej odpowiada ich predyspozycjom, a także jak rozwijać swoje pasje i wytrwale dążyć do celu.

1.    WYSTAWA EDUKACYJNA „EXPLORATORIUM” – Interaktywna wystawa edukacyjna, która pomoże zrozumieć świat fizyki. Dzięki niej uczniowie dowiedzą się jak działają złudzenia optyczne, wytężą umysł rozwiązując zagadki logiczne i zmierzą się z prawami, które tworzą naszą rzeczywistość. Wspaniała zabawa w świecie nauki.

2.    STREFA INNOWACJI I NOWYCH TECHNOLOGII – pilskie firmy zaprezentują swoje najnowsze technologie i innowacje zastosowane w przedsiębiorstwach oraz ciekawe projekty nad którymi pracują. Będzie to okazja, aby przyjrzeć się firmom z różnych branż, porozmawiać o stosowanych rozwiązaniach technicznych i nowoczesnych materiałach. Pracownicy firm opowiedzą o procesie produkcji i możliwościach rozwoju.

3.    GOŚĆ SPECJALNY Uczestnicy Wyprawy Naukowo-Badawczej na Spitsbergen – Nadnotecki Instytut UAM – Interdyscyplinarny zespół opowie o niezwykłej przyrodzie, ludziach i odkryciach, a także o tym jak wyglądała praca badawcza w warunkach ciągłego dnia polarnego. Pełne pięknych zdjęć i ciekawych anegdot spotkanie to nie lada gratka dla wszystkich pasjonatów nauki i podróży.

4.    STREFA RZEMIOSŁA I RĘKODZIEŁA – miejsce prezentacji pilskich rzemieślników i pasjonatów ręcznych wyrobów. Jest to doskonała okazja, aby z bliska przyjrzeć się i zapytać o tajniki zawodów oraz poznać urok tradycyjnych profesji. Mistrzowie swoich fachów jak cukiernik, cholewkarz, pszczelarz i wielu innych będą prezentować młodzieży w sposób praktyczny swoją codzienną pracę.

5.    STREFA DORADCÓW ZAWODOWYCH – obszar skierowany do młodzieży poszukującej właściwej dla siebie drogi dalszego kształcenia. Każdy uczeń będzie mógł porozmawiać i poradzić się w kwestii wyboru ścieżki edukacyjnej i rozwoju talentu. Pod okiem doświadczonego doradcy zanalizuje swoje mocne strony i możliwości i będzie miał okazję omówić kolejne kroki edukacji zbliżające do osiągnięcia swojego celu.

6.    STREFA UNIWERSYTETU TECHNOLOGICZNO-PRZYRODNICZEGO W BYDGOSZCZY – Naukowcy z UTP przedstawią młodzieży swoje pomysły i wynalazki, nad którymi pracują, na co dzień. Wraz z uczniami przyjrzą się technologiom, możliwościom ich połączenia w obrębie różnych dyscyplin oraz pokażą, jak wiedzę zdobywaną w szkole i na studiach zastosować w codziennym życiu.

2 dzień – targi pracy

NOWOŚĆ:
PREMIERA NOWEJ „PLATFORMY PRACA”. Na Sali Miejskiej zostanie zaprezentowana nowa Platforma Praca wersja 2.0. Znana pilanom elektroniczna platforma została rozbudowana o wiele funkcji mających ułatwić lokalnym firmom poszukiwanie pracownika.

Finał konkursu pt.
„Jak fundusze unijne wpłynęły na moje otoczenie?”

W sobotę zapraszamy wszystkie osoby poszukujące pracy, chcące rozwijać swoje umiejętności zawodowe, zmienić ścieżkę kariery.

STREFA PLATFORMY PRACA

PLATFORMA PRACA – boksy – kilka stanowisk zlokalizowanych w boksach, w których będzie można zapoznać się i zarejestrować do Platformy Praca 2.0.
W specjalnie przygotowanych boksach, czekać będą na Państwa doradcy zawodowi oraz asystenci, którzy:

•    pomogą napisać prawidłowo CV

•    zrobią prawidłowe zdjęcie do CV

•    wyszukają w bazie Platformy Praca odpowiedniej oferty pracy

•    dokonają w naszym imieniu aplikacji on-line na wybrane oferty pracy

Ponadto nasi doradcy chętnie odpowiedzą na wszelkie pytania związane z możliwościami rozwoju osobistego oraz dalszej ścieżki kariery.

Zapraszamy również do Strefy Kariery, która przeznaczona jest dla osób, które chcą założyć własną działalność, skorzystać ze szkoleń, zapoznać się z ofertą Pilskiego Inkubatora Przedsiębiorczości, szkół językowych, firm szkoleniowych, innych podmiotów składających się na tzw. otoczenie biznesu.

(SE)

jubileuszowa_edycja_targow00

jubileuszowa_edycja_targow11 jubileuszowa_edycja_targow01 jubileuszowa_edycja_targow02 jubileuszowa_edycja_targow03 jubileuszowa_edycja_targow04 jubileuszowa_edycja_targow05 jubileuszowa_edycja_targow06 jubileuszowa_edycja_targow07 jubileuszowa_edycja_targow08 jubileuszowa_edycja_targow09 jubileuszowa_edycja_targow10