W Pile działa Punkt Informacyjny o funduszach europejskich

Wielkopolska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości dzięki rozstrzygnięciu konkursu organizowanego przez Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego w Pile przy ul. Grunwaldzkiej 2 prowadzi Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich. Wszystkie usługi świadczone przez Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich są całkowicie bezpłatne.

 

Od 22 stycznia br. przedsiębiorcy i przedsiębiorczynie z Północnej Wielkopolski (od 1 lutego br. z Ziemi Leszczyńskiej) będą mogli skorzystać z usług Lokalnego Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich prowadzonego przez Wielkopolską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości sp. z o.o., w którym uzyskają informacje o możliwym finansowaniu z Funduszy Europejskich.

 

– Udało nam się jako WARP wygrać konkurs organizowany przez Urząd Marszałkowski na prowadzenie dla północnej Wielkopolski Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich dla Piły i Leszna. Teraz można za darmo uzyskać informacje na temat procesu ubiegania się o wsparcie unijne. Jeżeli mamy pomysł na działalność, to warto do nas przyjść i skonsultować, możliwość pozyskania na nią funduszy. Aby nie było tak, że ktoś założy działalność, a potem przychodzi do nas i tym sposobem zamyka niektóre drogi finansowania. Po informacje i finansowe wsparcie zgłaszają się zarówno duże firmy, jak i przedsiębiorcy prowadzący jednoosobową działalność gospodarczą. W naszym regionie udzieliliśmy już ponad 33 tysięcy konsultacji telefonicznych i ok. 3,5 tysiąca konsultacji za pośrednictwem e-maili. Punkt odwiedzony został ponad 20 tysięcy razy – mówi Rafał Zdzierela, Członek Zarządu WARP sp. z o.o.

 

– W obecnym, siedmioletnim budżecie Unii Europejskiej możemy w sumie liczyć na ponad 76 miliardów euro. Dzięki Sieci Lokalnych Punktów Informacyjnych, także tych prowadzonym przez WARP, ułatwiony zostaje proces pozyskiwania funduszy europejskich, w tym przez mieszkańców Wielkopolski. Doświadczone osoby pomogą uzyskać wsparcie ze środków unijnych. Dodam, że jesteśmy jednym z najlepszych regionów w kraju, który z tych funduszy korzystał – dodaje Jacek Bogusławski, członek Zarządu Województwa Wielkopolskiego.

 

PIFE świadczą usługi informacyjne w zakresie wszelkich źródeł finansowania oraz instrumentów zwrotnych z Funduszy Europejskich. Specjaliści PIFE udzielają informacji e-mailowo oraz telefonicznie, a także organizują webinaria, m.in. z zakresu: dotacji i pożyczek na otwarcie i rozwój działalności gospodarczej, dofinansowania oświaty, kultury, aktywizacji społecznej i zawodowej, podnoszenie kwalifikacji oraz działań na rzecz rewitalizacji, poprawy wydajności energetycznej oraz wielu innych obszarów.

 

– Do wsparcia finansowego przedsięwzięć gospodarczych potrzebny jest dostęp do rzetelnej informacji. Prowadzący biznes w Pile i Północnej Wielkopolsce mają to zapewnione poprzez Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Pile – podkreśliła Beata Dudzińska, pełniąca funkcję Prezydenta Miasta Piły.

 

Punkty Informacyjne będą otwarte przez 5 dni w tygodniu od poniedziałku do piątku w godz. od 7.00 do 15.00, a w poniedziałki  do 17.00

 

Wielkopolska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości Sp. z o.o.  została powołana w 2003 roku. Celem Spółki WARP jest wspieranie mikro, małych i średnich przedsiębiorców i przedsiębiorczyń poprzez wspólną realizację projektów unijnych, publicznych i komercyjnych. Udziałowcami Spółki są: Samorząd Województwa Wielkopolskiego oraz Gmina Piła.

 

Adres i dane kontaktowe Punktu Informacyjnego w Lesznie:

 

Leszczyńskie Centrum Biznesu Sp. z o.o.

ul. Geodetów 1

64-100 Leszno

Pokój A209, I piętro

tel. 61 65 06 261, 61 65 06 262

e-mail: pife.leszno@warp.org.pl

 

Adres i dane kontaktowe Punktu Informacyjnego w Pile:

 

Wielkopolska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości, Oddział w Pile

ul. Grunwaldzka 2,

64-920 Piła
tel. 61 65 06 233, 61 65 06 235
e-mail: pife.pila@warp.org.pl

 

Wszystkie usługi świadczone przez Punkty Informacyjne Funduszy Europejskich są całkowicie bezpłatne. Projekt współfinansowany jest z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach programu Pomoc Techniczna dla Funduszy Europejskich 2021 – 2027.

 

(SE)

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *