W Pile swoją pracę zainaugurował sztab wyborczy Małgorzaty Kidawy-Błońskiej na region Północnej Wielkopolski

Ruszyła kampania przed wyborami prezydenckimi, a to oznacza wielką mobilizację w sztabach. 15 lutego 2020 r. na konferencją prasowej przedstawiciele Platformy Obywatelskiej rozpoczęli kampanię wyborczą kandydatki Koalicji Obywatelskiej na prezydenta RP – Małgorzaty Kidawy-Błońskiej na terenie północnej Wielkopolski. Pierwszym ważnym zadaniem jest zbiórka podpisów pod poparciem dla Małgorzaty Kidawy-Błońskiej. To warunek, aby wystartować w wyborach.

W sobotniej konferencji prasowej udział wzięli: Adam Szejnfeld – wiceprzewodniczący PO w Wielkopolsce, Piotr Głowski – przewodniczący PO w Pile, Jacek Bogusławski – przewodniczący PO w powiecie pilskim, Rafał Zdzierela – szef powiatowego Sztabu Wyborczego, Jacek Gursz – szef Wielkopolskiego Sztabu Wyborczego, którzy ogłosili w Pile rozpoczęcie prezydenckiej kampanii wyborczej Małgorzaty Kidawy-Błońskiej w Wielkopolsce Północnej, która idzie w tegorocznych wyborach pod hasłem „Prawdziwa prezydent. Pewna przyszłość”.

– Kończy się kadencja chyba najgorszej prezydentury, jaką byśmy mogli sobie wyobrazić. Niewątpliwie jednak najgorszego prezydenta RP od 1989 r., który jawnie przyznaje się do tego, że nie jest prezydentem wszystkich Polaków. A my chcemy prezydenta wszystkich Polaków. Który będzie wsłuchiwał się w głos prawicy i lewicy, w głos z tych z centrum i tych, co nie są zaangażowani politycznie, partyjnie. Będzie prezydentem, który będzie słuchał obywateli i działał w imieniu obywateli. A nie tylko w imieniu jednej partii rządzącej, która dziś się nazywa Prawo i Sprawiedliwość. Chcemy, aby 2020 był rokiem rozpoczęcia kadencji nowej pani prezydent Małgorzaty Kidawy-Błońskiej. Dziś z nami są osoby, które będą pracowały w najbliższych tygodniach i miesiącach dla niej, aby wygrała wybory prezydenckie. Jednak każdy z Państwa może mieć swój udział, przyczynić się, że demokracja i praworządność wrócą po 24 maja do Polski. Zachęcam do głosowania 10 maja na Małgorzatę Kidawę-Błońską – mówi Adam Szejnfeld, szef okręgu pilskiego.

– To ostatni moment, w którym możemy powiedzieć, że jest jeszcze szansa żebyśmy za kilka lat, kilkanaście lat nadal byli członkami UE. Jesteśmy gotowi, jeśli będzie potrzeba, przez całą dobę. Jeśli będą grupy, osoby, które chcą włączyć się w kampanię poprzez różne akcje, to jesteśmy gotowi, aby z nimi rozmawiać o pomysłach. Zwracajcie się do nas osobiście na ulicy, poprzez internet. Dziś jest potrzeba, aby każdy poczuł odpowiedzialność za to, w jakim momencie będzie Polska po wyborach prezydenckich. Jestem przekonany, że te wybory wygramy. To jednak samo się nie zrobi. Potrzeba pracy już teraz – od zbierania podpisów poparcia – dodaje Piotr Głowski, przewodniczący koła pilskiego.

Działacze Koalicji Obywatelskiej zachęcają do podpisywania się pod listami poparcia dla Małgorzaty Kidawy-Błońskiej oraz szukają osób, które udostępnią miejsca na materiały wyborcze, m.in. na swoich posesjach (okno, płoty, balkony).

Czas na zbieranie podpisów komitety mają do 16 marca. Na liście poparcia danego kandydata (zawierające dane osobowe, tj. imię nazwisko, nr PESEL) powinno znaleźć się, co najmniej 100 tysięcy podpisów.

Małgorzata Kidawa-Błońska niedawno odwiedziła Chodzież, a w marcu prawdopodobnie przyjedzie do Piły, aby tu też się spotkać i porozmawiać z mieszkańcami.

Wybory Prezydenckie odbędą się 10 maja 2020 r. Jeśli zajdzie taka potrzeba, druga tura będzie mieć miejsce dwa tygodnie później.

(SE)

w_pile_swoja_prace1_01

w_pile_swoja_prace1_13 w_pile_swoja_prace1_02 w_pile_swoja_prace1_03 w_pile_swoja_prace1_04 w_pile_swoja_prace1_05 w_pile_swoja_prace1_06 w_pile_swoja_prace1_07 w_pile_swoja_prace1_08 w_pile_swoja_prace1_09 w_pile_swoja_prace1_10 w_pile_swoja_prace1_11 w_pile_swoja_prace1_12