W Pile szukali pomysłu na siebie

6 marca Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Pile odwiedzili członkowie zespołu hip-hopowego Full Power Spirit Miras i Dzyrooo – rap + prykONE – beat-box & gramofony w ramach realizacji programu „Znajdź pomysł na siebie”.

FPS, dla których była to już druga wizyta w tym miejscu, zachęcał wychowanków ośrodka do realizacji swoich marzeń, a także do stałego rozwoju, który może przyczynić się do osiągnięcia czegoś wspaniałego np., sukcesów. Zespół jest jednym z najprężniej działających i najczęściej koncertujących ekip polskiej sceny muzyki chrześcijańskiej.

– To, że zespół FPS odwiedził nas ponownie, było inicjatywą jednego z naszych nauczycieli. To jest muzyka, którą młodzież lubi i słucha na co dzień.  Przesłaniem tego akurat zespołu jest profilaktyka, przekazanie w formie muzyki takich wartości, które w życiu są niezbędne, m.in. zdrowie, szacunek do drugiego człowieka – mówi Marcin Andruszko, rzecznik prasowy SOSW w Pile.

Zespół podczas takich spotkań łączy swoją muzykę z dyskusją o szukaniu w życiu szczęścia z dużą dawką humoru. Mimo że pracują, na co dzień mają rodziny, są w stanie wszystko to zostawić i jechać na drugi kraniec Polski, żeby ludziom powiedzieć o tym, że we współczesnym świecie jest nadzieja i prawdziwa miłość.

– Program, który realizujemy „Znajdź pomysł na siebie”, jak sama nazwa wskazuje skłania do stawiania sobie trudnych pytań, szukania na nie odpowiedzi, a to wszystko w kontekście szczęścia, za którym przez całe życie gonimy. Próbujemy pokazać, że we współczesnym świecie w 21. wieku, kiedy ludzie są zabiegani, kiedy brakuje im nadziei albo trudno im się odnaleźć w świecie, w którym żyją, próbujemy znaleźć ten moment zatrzymania. Okres Wielkiego Postu jest takim dobrym czasem na taki życiowy pit-stop. Aby zjechać z tej życiowej rozpędzonej autostrady, na chwilę zrobić przegląd silnika, zmienić opony, obrać jakiś kurs na dalszą trasę i jechać bezpiecznie do celu. Widząc reakcje młodych ludzi na facebooku, po rozmowach z nimi, po spotkaniu, gdzie pytają o różne rzeczy to utwierdza nas w przekonaniu, że warto to organizować nawet dla jednej osoby, która być może zmieni coś w swoim życiu. Takie spotkanie to może być jedyna okazja dla niektórych, aby usłyszeć też o ewangelii. Nam udaje się od 10 lat łączyć muzykę, słowo i obraz – mówi Mirek „Miru” Kirczuk.

FPS odwiedził również dzień wcześniej Szydłowo i Starą Łubiankę.

Sebastian Daukszewicz

w_pile_szukali_pomysłu10

w_pile_szukali_pomysłu24 w_pile_szukali_pomysłu11 w_pile_szukali_pomysłu12 w_pile_szukali_pomysłu13 w_pile_szukali_pomysłu14 w_pile_szukali_pomysłu15 w_pile_szukali_pomysłu16 w_pile_szukali_pomysłu17 w_pile_szukali_pomysłu18 w_pile_szukali_pomysłu19 w_pile_szukali_pomysłu20 w_pile_szukali_pomysłu21 w_pile_szukali_pomysłu22 w_pile_szukali_pomysłu23

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *