W Pile wystąpi kapela NIESAMOWITA SPRAWA

Koncert zespołu NIESAMOWITA SPRAWA, poznańskiej kapeli grającej miejski folk, akustyczny punk i piosenkę poetycką odbędzie się w piątek, 31 marca 2023 roku w Yogi Pizza & Bar ul. Łączna 57, Piła. Bramka: 19:00. Start koncertu: 20:00 (około).

Wstęp: 30 zł / 40 zł
Bilety dostępne w Yogi Pizza & Bar ul. Łączna 57, Piła.

Po koncercie: AFTERPARTY (wstęp wolny!!!)
Godzina: około 22:30 (zaraz po koncercie) do …
Impreza w klimacie rock’n’roll, metal, rock, ska, reggae, punk,  …

„Niesamowita Sprawa – zwykłe piosenki”,

– „Życie daje człowiekowi w dupę, bez dwóch zdań. Zimne piwo z kumplami w piątek należy się jak psu zupa. Ale chciałoby się czegoś jeszcze. Czegoś prostego, ale nie prostackiego, szczerego, ale nie chamskiego, radosnego, nie głupawego, czegoś co rozciągnie skrzywiony pysk w uśmiechu. Zwykłej cholernej piosenki. I to jest coś co akurat mamy, mamy tego dużo i chętnie się podzielimy”!

Niesamowita Sprawa powstała kilka lat temu jako spontaniczny duet uliczny wykonujący autorskie piosenki Iskry na rynkach i deptakach Poznania. W zamyśle jednorazowy wygłup spotkał się z bardzo przychylnym odbiorem wśród przypadkowych przechodniów, szybko pojawiły się propozycje występów w knajpach i lokalnych festiwalach, co zmotywowało zespół do kontynuowania i rozwoju działalności. Stopniowo skład grupy powiększał się i zmieniał ostatecznie przyjmując postać kwintetu opartego na brzmieniu kontrabasu, gitary akustycznej, mandoliny, skrzypiec i zestawu perkusyjnego. Aranżacje piosenek stały się bogatsze i bardziej dynamiczne, ale wciąż rdzeniem koncepcji jest akustyczna prostota muzyki ulicznej.

W ciągu kilku lat działalności zespół zagrał setki koncertów w przeróżnych miejscach, od punkowych squotów, przez knajpy i kluby po występy na dużych scenach. Zespół zwyciężył w konkursie lokalnych zespołów „Gramy U Siebie 2021” organizowanym przez Centrum Kultury Zamek w Poznaniu. Niesamowita Sprawa jest prawdopodobnie jedynym składem, który dzielił scenę z takimi grupami jak Moskwa, GaGa Zielone Żabki, Alians, Hańba czy The Rumjacks a jednocześnie z Anitą Lipnicką, Wandą Kwietniewską i Krzysztofem Krawczykiem. Jest to możliwe dzięki uniwersalności propozycji muzycznej zespołu, która będąc przystępna dla szerokiego grona odbiorców nie popada jednocześnie w komercyjny banał. Niesamowita Sprawa najlepiej sprawdza się w bezpośrednim kontakcie z publicznością. W trakcie żywiołowych koncertów, które potrafią trwać nawet trzy godziny, publiczność wciągana jest do wspólnej zabawy mi.in charakterystycznym zaśpiewem „Fararaj”. Nie zespół robi koncert, lecz publiczność – tym mottem grupa opisuje swoją wizję występów na żywo. Do tej pory zespół wydał we własnym zakresie EP „Fararaj”, oraz opublikował w kanałach streamingowych zapis koncertu „W koncertowym studio Radia Afera”.

Skład zespołu: Michał Iskra – wokal, gitara; Boguś Tuliński – mandolina; Marcin Bąkowski – perkusja; Marcin Płoński – skrzypce; Sebastian Zimowski – kontrabas.

Joanna Naranowicz

w_pile_wystapi

w_pile_wystapi_02 w_pile_wystapi_03