W pilskiej „Piątce” na niebiesko dla autyzmu

2 kwietnia obchodzony jest Światowy Dzień Wiedzy na Temat Autyzmu. Szkoła Podstawowa nr 5 z Piły włączyła się do tej ogólnoświatowej i ogólnopolskiej akcji i pod hasłem „Poznaj zanim ocenisz” przeprowadziła zajęcia edukacyjne. Tego dnia  nasi uczniowie, ubrani na niebiesko, podczas lekcji mieli okazję dowiedzieć się, co to znaczy autyzm i czym jest zespół aspergera.

Wszystkie klasy oglądały film, który przybliżył im sposób widzenia świata przez osoby ze spektrum autyzmu. W „niebieskim” holu szkoły, który stał się wizytówką „problemu”, zawisło wiele ciekawych informacji związanych z tą tematyką. Pani dyrektor Puchalska i pedagog Gulińska wręczały wszystkim uczniom, pracownikom szkoły i odwiedzającym placówkę niebieskie serduszka. Dla rodziców przygotowano ulotki informujące o autyzmie i zespole aspergera.

Dzieci z autyzmem są często niesprawiedliwie oceniane. Chcieliśmy uświadomić dzieciom, że razem możemy to zmienić i powiedzieć: „Poznaj, zanim ocenisz!!!” Ostatnio autyzm to ogromny problem społeczny. Jest diagnozowany już u jednego  dziecka na 100. Dotyka tysiące dzieci na świecie i w Polsce. Takie dzieci są też w naszym mieście i w naszej szkole. Mamy nadzieję, że dzięki takim akcjom zwiększy się poziom tolerancji i akceptacji dla inności.

K.B.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *