W pilskim DPS podsumowano ważny projekt

27 listopada w Domu Pomocy Społecznej im. Jana Pawła II w Pile odbyło się podsumowanie osiągniętych celów realizowanego projektu pt. „Rehabilitacja aktywna i fizykoterapia w chorobach neurologicznych” w ramach zadania pn. „Prowadzenie rehabilitacji osób niepełnosprawnych w różnych typach placówek”. Stowarzyszenie Przyjaciół Domu Pomocy Społecznej w Pile na ten cel otrzymało dotację w kwocie 50 000,00 zł.  

Rolę koordynatora projektu pełniła rehabilitantka Ewa Sobieszyńska-Pyziak, która zapewnia, że rehabilitacja, którą prowadzi się w DPS w Pile jest nieodzowna i niezbędna w procesie leczenia oraz powrotu dla zdrowia. Dzięki projektowi 60 osób skorzystało z rehabilitacji.

– To już trzecia edycja i łącznie przez te trzy lata udało się pozyskać prawie 170 tys. ze środków PFRON. Za tą sumę kupujemy bardzo dobry nowoczesny sprzęt, opłacamy naszych rehabilitantów, specjalistów, którzy z nami współpracują i zajmują się osobami chorymi neurologicznie. Jednak w tym wszystkim najważniejszy jest człowiek, dlatego projekt nie tylko objął naszych mieszkańców DPS-u, ale również mieszkańców Piły. Lista była tak duża, że nie wszystkim chętnym udało się zakwalifikować do projektu, bo miał on swoje ramy – mówi Ewa Sobieszyńska-Pyziak.

Projekt współfinansowany ze środków PFRON, będących w dyspozycji Samorządu Województwa Wielkopolskiego. Zasięgiem projekt objął powiat pilski, chodzieski, złotowski, czarnkowsko-trzcianecki i wągrowiecki.

Sebastian Daukszewicz

zakonczenie_projektu_rehabilitacja0

zakonczenie_projektu_rehabilitacja14 zakonczenie_projektu_rehabilitacja1 zakonczenie_projektu_rehabilitacja2 zakonczenie_projektu_rehabilitacja3 zakonczenie_projektu_rehabilitacja4 zakonczenie_projektu_rehabilitacja5 zakonczenie_projektu_rehabilitacja6 zakonczenie_projektu_rehabilitacja7 zakonczenie_projektu_rehabilitacja8 zakonczenie_projektu_rehabilitacja9 zakonczenie_projektu_rehabilitacja10 zakonczenie_projektu_rehabilitacja11 zakonczenie_projektu_rehabilitacja12 zakonczenie_projektu_rehabilitacja13

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *