W PWSZ spotkały się kobiety północnej Wielkopolski

Auditorium Maximum Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej na jeden dzień zamieniło się w miejsce spotkań kobiet sukcesu, pań posiadających pasje, aspiracje i własne zdanie. 4 października odbyło się Forum Kobiet Północnej Wielkopolski, w ramach których czekało na płeć żeńską wiele ciekawych atrakcji. Gościem honorowym forum była działaczka opozycyjna, najsłynniejsza polska tramwajarka – Henryka Krzywonos.

Oprócz paneli tematycznych, które znajdowały się na sali głównej, osoby, które tego dnia odwiedziły PWSZ mogły skorzystać bezpłatnie z usług fryzjerskich dzięki uprzejmości Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 w Pile, a także Centrum Kształcenia „Nauka” w Pile. Ciekawą atrakcją była również wystawa Jolanty Surmy, która z makramy tworzyła najprzeróżniejsze kwiaty, a także ozdoby, które zdobią nasze domy. Warto wspomnieć, że pani Jolanta wydała własną książkę, w której uczy innych jak takie dzieła można w łatwy sposób wykonać. Wystawy biżuterii, kąciki kawowe to jedne z wielu niespodzianek, które czekały na panie.

W ostatnim panelu tematycznym, który poprowadził Przewodniczący Rady Miasta Piły – Rafał Zdzierela, tematem rozmów było partnerstwo w związku. Gośćmi zaproszonymi była Danuta Gąsiorowska – specjalistka z zakresu pedagogiki opiekuńczo-resocjalizacyjnej, wicedyrektor MONAR-MARKOT; Renata Małecka – dyrektorka Szkół im. Ignacego Jana Paderewskiego, prowadzonego przez Edukację Lubasz; Jakub Plach – filozof i etyk, animator kultury, wychowawca w Edukacji Lubasz oraz Mirosław Wieczór – burmistrz Wronek.

Mirosław Wieczór wskazał jak ważną rolę pełni dla niego jego żona – dzięki niej osiągnął bardzo wiele. Doktor Paweł Owsianny uświadomił, że partnerstwo daje poczucie stabilności i bezpieczeństwa. Zaproszeni goście podzielili się własnymi doświadczeniami i ukazali wartość swoich współmałżonków.

– Podsumuję to forum wrażeniami z tego ostatniego panelu, ponieważ ten ostatni najbardziej pozostaje mi w pamięci. Zostały tutaj poruszone dwie istotne podsumowujące kwestie – nie ma faktycznych podziałów ról, dlatego jako kobiety staramy się to uświadomić. Stąd to forum, żebyśmy wszyscy dochodzili do wniosku, który padł tutaj. Te role zmieniają się w zależności od sytuacji, potrzeb jakie ma mężczyzna. Panie muszą być aktywne. Niezależnie w jakich gronach się znajdujemy i czy rozmawiamy o sprawach społecznych, gospodarczych czy na tematy rodzinne, panie muszą być obecne – zrekapitulowała posłanka Małgorzata Janyska.

Anna Kowalik
Fot. Anna Kowalik & Hubert Adamczyk

w_pwsz_spotkaly_sie_kobiety10

w_pwsz_spotkaly_sie_kobiety44 w_pwsz_spotkaly_sie_kobiety11 w_pwsz_spotkaly_sie_kobiety12 w_pwsz_spotkaly_sie_kobiety13 w_pwsz_spotkaly_sie_kobiety14 w_pwsz_spotkaly_sie_kobiety15 w_pwsz_spotkaly_sie_kobiety16 w_pwsz_spotkaly_sie_kobiety17 w_pwsz_spotkaly_sie_kobiety18 w_pwsz_spotkaly_sie_kobiety19 w_pwsz_spotkaly_sie_kobiety20 w_pwsz_spotkaly_sie_kobiety21 w_pwsz_spotkaly_sie_kobiety22 w_pwsz_spotkaly_sie_kobiety23 w_pwsz_spotkaly_sie_kobiety24 w_pwsz_spotkaly_sie_kobiety25 w_pwsz_spotkaly_sie_kobiety26 w_pwsz_spotkaly_sie_kobiety27 w_pwsz_spotkaly_sie_kobiety28 w_pwsz_spotkaly_sie_kobiety29 w_pwsz_spotkaly_sie_kobiety30 w_pwsz_spotkaly_sie_kobiety31 w_pwsz_spotkaly_sie_kobiety32 w_pwsz_spotkaly_sie_kobiety33 w_pwsz_spotkaly_sie_kobiety34 w_pwsz_spotkaly_sie_kobiety35 w_pwsz_spotkaly_sie_kobiety36 w_pwsz_spotkaly_sie_kobiety37 w_pwsz_spotkaly_sie_kobiety38 w_pwsz_spotkaly_sie_kobiety39 w_pwsz_spotkaly_sie_kobiety40 w_pwsz_spotkaly_sie_kobiety41 w_pwsz_spotkaly_sie_kobiety42 w_pwsz_spotkaly_sie_kobiety43