W sierpniu pierwszy Marsz Równości w Pile

w_sierpniu_pierwszy

Po raz pierwszy w Pile, 8 sierpnia odbędzie się święto akceptacji, równości oraz dumy na przekór nienawiści, która zawłaszcza kolejne aspekty życia publicznego. Marsz ma dać siły lokalnej społeczności LGBT+ oraz innym osobom wykluczonym w naszym regionie poprzez naszą solidarność.

– Chcemy równości! Dla osób bez względu na orientację seksualną, poczucie własnej płci, niepełnosprawność, wygląd, pochodzenie, majętność, czy wiek. Dlatego w 2020 roku, po raz pierwszy w historii Piły wspólnymi siłami, zorganizujemy Marsz Równości w Pile!  8 sierpnia chcemy, by nasz głos dotarł nie tylko do świadomości polityków, ale także serc osób z Piły województwa, a także z Polski! Chcemy profesjonalnego podejścia do kwestii bezpieczeństwa osób uczestniczących, a także wzbogacić ofertę edukacyjną. Planujemy zaprosić gości z całej Polski. W tym roku również chcemy rozdać jak najwięcej materiałów promocyjnych i edukacyjnych, bo wiemy, że marsz zmieni świadomość ludzi i zapewnij super zabawę!czytamy w opisie wydarzenia.

Stąd już odbywa się zbiórka środków na jego organizację na portalu https://zrzutka.pl/w5y67z . Organizatorzy informują, że jeśli nie zbiorą  10 000 zł marsz i tak się odbędzie, choć nie będzie taki barwny i kolorowy.

Więcej informacji, na FB pod linkiem www.facebook.com/Marsz-R%C3%B3wno%C5%9Bci-Pi%C5%82a-100659201518677/

(SE)