W VIVO! Piła można wesprzeć OSP RW Piła i wziąć udział w bezpłatnych atrakcjach

w_vivo_mozna_wesprzec_osp

Już w niedzielę, 29 sierpnia, na gości VIVO! Piła czekać będzie moc atrakcji od lokalnych jednostek pożarniczych. Na miejscu odbędą się m.in. prezentacje wyposażania ratowniczo- gaśniczego, nauka RKO oraz konkursy z nagrodami. W ramach akcji, w dniach 28-29 sierpnia, przeprowadzona zostanie też zbiórka na remont remizy Ochotniczej Straży Pożarnej Ratownictwa Wodnego w Pile.

Niewątpliwe każdy, bez wyjątku, ceni sobie komfort świadomości, że w razie potrzeby odpowiednie służby szybko dotrą na miejsce z pomocą. Czasami jednak bywa tak, że to właśnie ci, którzy na co dzień służą innym, sami potrzebują wsparcia. Ochotnicza Straż Pożarna Ratownictwa Wodnego w Pile funkcjonuje blisko 20 lat. Jej członkowie działają nieodpłatnie, mimo że są im powierzane niezwykle wymagające i niejednokrotnie niebezpieczne zadania. Strażacy już od ponad 2 lat remontują dawny zakład mechaniki pojazdowej, który został im wyznaczony jako kwatera. Jednak wciąż brakuje funduszy, aby w pełni przystosować go do funkcji remizy.

– Aktualnie niezbędny sprzęt znajduje się w 3 różnych lokalizacjach, co niestety ma ogromny wpływ na czas dojazdu do zdarzenia. Nie mamy gdzie się szkolić i spotykać. Nie mamy nawet możliwości umycia rąk po akcji. Stąd też nasz apel o wsparcie – informuje Monika Kwiatkowska-Świgoń, Wiceprezes OSP RW w Pile. Bardzo doceniamy możliwości przeprowadzenia kwesty na terenie VIVO! Piła. Wierzymy, że wspólnymi siłami uda nam się zgromadzić niezbędne środki i sprawić, że remiza będzie w końcu spełniała swoją rolę –  dodaje.

– Zawsze z ogromną przyjemnością wspieramy wszelkie lokalne inicjatywy, dlatego też bez wahania zgodziliśmy się na przeprowadzenie zbiórki w naszym obiekcie. Strażacy ochotnicy z OSP RW w Pile nigdy nie odmawiają pomocy. Teraz mamy świetną okazję, aby odwdzięczyć im się za to – mówi Magdalena Drzewiecka, Center Manager VIVO! Piła. – Serdecznie zapraszam do wizyty w VIVO!, włączenia się w  przedsięwzięcie, a także udziału w atrakcjach, które dla nas przygotowali strażacy – dodaje.

W VIVO!, w dniach 28-29 sierpnia, szczytny cel można wspomóc  u wolontariuszy, dorzucając swoją cegiełkę do dedykowanych puszek. To jednak nie wszystko!

Niespodzianki od strażaków w VIVO! Piła

29 sierpnia, swoją obecnością, w VIVO! Piła bohaterów wydarzenia wesprą następujące jednostki: Ochotnicza Straż Pożarna w Szydłowie, Ochotnicza Straż Pożarna w Białośliwiu,  Ochotnicza Straż Pożarna w Osieku oraz Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Pile. Na miejscu odbędzie się prezentacja sprzętu i wyposażenia samochodów ratowniczo-gaśniczych, a także ekwipunku do nurkowania. Strażacy przypomną też podstawowe zasady udzielania pierwszej pomocy. Z kolei na najmłodszych czekać będą tematyczne konkursy z atrakcyjnymi upominkami.

Zbiórka w VIVO! dla OSP RW w Pile potrwa w dniach 28-29 sierpnia. Atrakcje będą dostępne w niedzielę, 29 sierpnia, w godz. 13:00-18:00 na parkingu przed obiektem. W związku z wydarzeniem część parkingu, zlokalizowana najbliżej głównego wejścia, będzie wyłączona z użycia. Serdecznie zapraszamy!

Strażaków ochotników z Piły wesprzeć można też przez internetową zbiórkę, dostępną pod adresem: https://zrzutka.pl/xryjv7.

Mateusz Słowik