Wakacje? Tylko bezpieczne!

W sierpniu policjantki Komendy Powiatowej Policji w Pile wspólnie z przedstawicielami Państwowej Inspekcji Sanitarno-Epidemiologicznej kontynuowali spotkania z najmłodszymi. Mundurowe odwiedzały nie tylko dzieci i młodzież wypoczywającą na półkoloniach, ale również najmłodszych w przedszkolach.

Okres wakacyjny zawsze kojarzy się z pozytywnymi emocjami, szczególnie w oczach dzieci. Jest to również czas wielu zabaw, atrakcji i letnich aktywności. Policjantki odwiedzające półkolonie oraz pilskie przedszkola rozmawiały z najmłodszymi o tym jak należy się zachowywać, aby uniknąć niebezpiecznych sytuacji. Policjantki, które odwiedziły uczestników półkolonii podkreślały, że niezależnie od miejsca spędzania wakacji należy pamiętać o swoim bezpieczeństwie.

Zwracając uwagę na zbliżające się rozpoczęcie roku szkolnego najmłodsi mieli doskonałą okazję przypomnieć sobie jak należy poruszać się po drodze, jak prawidłowo przechodzić przez przejście dla pieszych, a także jak ważnym elementem są odblaski, szczególnie w porze jesienno-zimowej. Mundurowe opowiedziały również o swojej pracy, a zwłaszcza o tym jak wygląda prawdziwy policjant. Podkreśliły przy tym jak ważne jest wzajemne zaufanie ponieważ każdy funkcjonariusz zawsze jest gotowy nieść pomoc najmłodszym!

pyrek.pl

wakacje_tylko_bezpieczne1_01

wakacje_tylko_bezpieczne1_04 wakacje_tylko_bezpieczne1_02 wakacje_tylko_bezpieczne1_03