Wakacje w mieście nie muszą być nudne

Od dziś mamy długo oczekiwane wakacje. Uczniów i nauczycieli czekają dwa miesiące błogiego lenistwa. Lato to czas odpoczynku i nieustannego poszukiwania nowych wrażeń. Jednak nie wszyscy wyjadą z Piły w góry, czy nad morze. Dla tych, którzy aktywnie, ciekawie chcą spędzić wakacje w Grodzie Staszica mamy mnóstwo propozycji. Działa również wakacyjna infolinia pod numerem 67 21 04 287.

W okresie wakacji dzieci będą mogły wypoczywać na czterech półkoloniach, na obozie stacjonarnym harcerskim oraz w górach. Łącznie przygotowano miejsca dla 260 uczestników w wieku szkolnym, których rekrutacją zajął się Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Pile.  W wakacje będzie działać świetlica na ul. Kondratowicza 19, gdzie przygotowano ciekawe propozycje dla dzieci.

– Bardzo bogaty program przygotowało Regionalne Centrum Kultury. Będziemy mieli spotkania z muzyką. Zaczynamy od warsztatów gry na afrykańskich bębnach, które poprowadzi szkoła Djembe Planet. Będzie można skorzystać z zajęć plastycznych, ceramicznych. Funkcjonować będzie również kino Koral, gdzie będą wyświetlane filmy animowane, przygodowe, filmy w 3D. Zapraszamy również w godzinach 9 -14 do Indiańskiej Wioski (teren przy rzece, za parkingiem Szkoły Policji). Nie zabraknie również teatrów. Proszę rodziców o wcześniejsze zapisanie dzieci na dane zajęcia w godz. 8:00 do 15:00 – tel. 67 210 5015, po godz. 15:00 tel. 602 252 675. Z wyjątkiem filmów i spektakli na wszystkie zajęcia wstęp wolny – mówi Mirosław Nalepa z RCK w Pile.

Można podczas wakacji iść na basen. Swoją ofertę na spędzenie wolnego czasu przygotowała spółka Aquapil, która zaprasza na swoje obiekty do Aqua Parku na atrakcje wodne i SCK Tarcza na atrakcje strzeleckie. Spółka przygotowała siedem płatnych turnusów półkolonii. Będą również Studenckie poniedziałki – w godz. 7:00 – 22:00 bilet studencki 5,00 zł./70 min. i  Tanie środy – w godz. od 7:00 do 22:00 bilety dla wszystkich 5,00 zł./70 min. Będą również obowiązywać ceny promocyjne dla osób korzystających z saun oraz squash’a. SCK Tarcza zaprasza na strzelanie z broni pneumatycznej lub ostrej.

Jak co roku Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji zaprasza na Letnią Akademię Piłki Nożnej na stadionie przy ul. Bydgoskiej w Pile, codziennie od poniedziałku do piątku w godzinach 10:00 – 13:00 oraz na Letnią Akademię Tenisa Ziemnego, codziennie od poniedziałku do piątku w godzinach 10:00 – 13:00. Miejsce – Korty Tenisowe przy ul. Dąbrowskiego.

– Jeśli pogoda pozwoli to w każdą wakacyjną sobotę i niedzielę na terenie Ośrodka Turystyczno-Wypoczynkowego Płotki przygotowaliśmy animacje – gry i zabawy dla najmłodszych, które poprowadzą instruktorzy – mówi Dariusz Kubicki, dyrektor MOSIR.

– W okresie wakacyjnym będą funkcjonować wszystkie pilskie przedszkola – oczywiście każde tylko miesiąc, ale to tak poukładaliśmy, że każdy rodzic – jeśli będzie chciał żeby jego dziecko do przedszkola chodziło – nie miał z tym żadnego problemu. Z wyjątkiem Przedszkola nr 7, gdzie przewidziano remont dachu. Dodam jeszcze, że w Zespole Szkół nr 1 w sierpniu dla wszystkich chętnych będą odbywać się zajęcia w piłkę ręczną – mówi Sebastian Dzikowski, dyrektor Wydziału Oświaty, Kultury i Sportu UM w Pile.

Muzeum Okręgowe w Pile zaprasza na Wakacje w Muzeum

„M jak Muzeum”
Mole książkowe – 7 lipca (wtorek)
Koncert w Muzeum – 9 lipca (czwartek)
Pieczątki i pieczęcie – 14 lipca (wtorek)
Malarzem być – 16 lipca (czwartek)
Kapelusze małe duże – 21 lipca (wtorek)
Malowane talerze – 28 lipca (wtorek)

„Śladami wielkich odkrywców”
Bartolomeu Dias – 5 sierpnia (środa)
Krzysztof Kolumb – 12 sierpnia (środa)
Vasco Da Gama – 19 sierpnia (środa)
Ferdynand Magellan – 26 sierpnia (środa)

„W ogóle i w szczególe”

18 sierpnia (wtorek) odbędzie się w Muzeum Kultury Ludowej w Osieku plener rysunkowo-malarski dla młodzieży i dorosłych pod „plastycznym okiem” pilskiej artystki Grażyny Szczurek-Tylki.

Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Pile zaprasza w lipcu i sierpniu br. na „Wakacje z wyobraźnią”, codziennie do Oddziału dla Dzieci Biblioteki Głównej przy ul. Buczka. Dwa razy w tygodniu do filii miejskich nr 1 (ul. Ludowa 11 a)  nr 7(al. Poznańska) i nr 9 (w osiedlu Zielona Dolina) oraz raz w tygodniu do filii miejskich nr 3 (ul. Prusa, osiedle Górne), nr 4 (al. Powst. Wlkp.), nr 6 (kr. Jadwigi), nr 8 (ul. Andersa). Dla uczestników przygotowano twórcze zabawy z książką dla dzieci w wieku od 6 do 13 lat. Z wykorzystaniem różnych technik plastycznych, warsztaty rękodzielnictwa, projekcje filmowe, zabawy literackie i oczywiście wspólne głośne czytanie.  Codziennie w godzinach otwarcia Oddziału dla Dzieci i filii bibliotecznych nieodpłatnie gry planszowe i multimedialne programy edukacyjne, bezpłatny Internet, dla młodszych dzieci kolorowanki i ilustrowanie ulubionych książek. Ponadto sympatyków gier na konsole zapraszamy do strefy gier, w Filii nr 1, przy ul. Ludowej 11.

Szczegółowe informacje, programy imprez są dostępne na stronach internetowych danej instytucji.

(SE)

wakacje_w_miescie10

wakacje_w_miescie14 wakacje_w_miescie11 wakacje_w_miescie12 wakacje_w_miescie13

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *