Wałcz. Ambulans Pogotowia Ruchu Drogowego trafił do wałeckiej drogówki

Policjanci z wałeckiej drogówki otrzymali nowego volkswagena craftera, który jest przystosowany do obsługi kolizji i wypadków drogowych. To specjalistyczne auto z bogatym dodatkowym wyposażeniem, umożliwi funkcjonariuszom sprawną i bezpieczną pracę na miejscu zdarzeń drogowych.

Specjalistyczne pojazdy pełnią rolę APRD, czyli Ambulansów Pogotowia Ruchu Drogowego i są przeznaczone do działań na miejscu zdarzeń drogowych. Volkswagen crafter trafił do Komendy Powiatowej Policji w Wałczu około tydzień temu. Aby Volkswagen Crafter sprawdzał się jako mobilne biuro drogówki, został wyposażony w odpowiedni sprzęt.

Pojazd APRD posiada agregat prądotwórczy, laptop, drukarkę, skaner, router wi-fi oraz aparat fotograficzny. W środku furgonu znajdują się fotele oraz biurka aby na miejscu zdarzenia funkcjonariusz mógł wykonać niezbędną dokumentację. Z zewnątrz zadbano o specjalistyczne oświetlenie, dzięki czemu oprócz systemu sygnalizacji uprzywilejowania występującego we wszystkich radiowozach, APRD posiadają dodatkowo maszt z systemem oświetleniowym, umożliwiającym pracę nawet w warunkach nocnych.

Na pokładzie znalazły się także rozkładane znaki, w tym m.in. „Uwaga Wypadek!”. Nowy radiowóz drogówki znacznie poprawi jakość pracy funkcjonariuszy, a jednoczenie wpłynie na poprawę bezpieczeństwa na miejscu zdarzenia.

Radiowóz został zakupiony został zakupiony dzięki wsparciu w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.

KPP Wałcz

walcz_ambulans

walcz_ambulans_02 walcz_ambulans_03 walcz_ambulans_04 walcz_ambulans_05 walcz_ambulans_06 walcz_ambulans_07 walcz_ambulans_08 walcz_ambulans_09 walcz_ambulans_10