Wałcz. Areszt za czynną napaść na policjantów

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Wałczu zatrzymali 35 letniego wałczanina, który podczas interwencji rzucał w nich nożami, cegłami i butelkami oraz groził pozbawieniem życia. Interwencja związana była z blokowaniem przez agresora linii alarmowej 112. Postanowieniem Sądu 35 latek trafił do aresztu.

 

Na jednym z osiedli w Wałczu doszło do poważnego incydentu z udziałem 35 – letniego mężczyzny, który został aresztowany za czynną napaść na policjantów. Sprawca najpierw blokował linię alarmową telefonu 112, grożąc przy tym operatorowi sieci, a kiedy na miejsce przyjechali funkcjonariusze, zaatakował ich, rzucając nożami, cegłami oraz butelkami.

 

Policjanci musieli użyć środków przymusu bezpośredniego, aby obezwładnić agresora. Ponadto 35 – latek groził interweniującym policjantom pozbawieniem życia przy użyciu noża i rozbitej butelki. Postanowieniem Sądu Rejonowego  w Wałczu najbliższe 3 miesiące mężczyzna spędzi w areszcie, a grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 10. Mężczyzna był już wcześniej karany.

 

KPP Wałcz