Wałcz. Areszt za posiadanie i udzielanie narkotyków

Kryminalni z Wałcz zatrzymali 36 latka, który posiadał w miejscu zamieszkania narkotyki oraz w celach zarobkowych udzielał ich innym osobom. Sędzia zastosował wobec sprawcy środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania, a grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 10. Ale to nie koniec działań funkcjonariuszy.

 

Jednym z zadań policjantów zajmujących się zwalczaniem przestępczości narkotykowej jest prowadzenie działań zmierzających do ustalenia sprawców przestępstw narkotykowych,  rozpoznawanie środowisk, miejsc zagrożonych narkomanią oraz ujawnianie i ściganie sprawców tych przestępstw.

 

Zatrzymany przez wałeckich kryminalnych 36 jest jednym z nich. Funkcjonariusze postanowili sprawdzić pewnego mieszkańca gminy Mirosławiec podejrzanego o posiadanie narkotyków. W godzinach popołudniowych udali się do miejsca zamieszkani, gdzie przebywał typowany przez policjantów 36 latek i nie mylili się.

 

W trakcie przeszukania lokalu mieszkalnego kryminalni znaleźli znaczne ilości środków psychotropowych. Zabezpieczona ilość to ponad 200 gramów amfetaminy. Mężczyzna został zatrzymany i odpowie zarówno za posiadanie narkotyków jak i udzielanie ich innym osobom w celach osiągnięcia korzyści majątkowych. Wczoraj sędzia Sądu Rejonowego w Wałczu zastosował wobec 36 latka środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres dwóch miesięcy. Przestępstwo to zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat 10. Na tym nie zakończył się działania kryminalnych albowiem kolejnego dnia (wczoraj- 29.02.br.) zatrzymali następnego przestępcę narkotykowego, który posiadał przy sobie środki odurzające w postaci marihuany.

 

KPP Wałcz