Wałcz. Bezpieczeństwo podczas zimowego wypoczynku

Jak każdego roku policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Wałczu dbają o bezpieczny wypoczynek najmłodszych wypoczywających. Przedwczoraj dzielnicowi odwiedzili uczestników obozu pływackiego.

Na terenie powiatu wałeckiego jak każdego roku organizowany jest zimowy wypoczynek. Są to głównie obozy sportowe i półkolonie. Wczoraj jeden z obozów sportowych stacjonujących w COS Bukowina w Wałczu odwiedziły policjantki dzielnicowe.

Dzielnicowe rozmawiały z młodymi pływakami o bezpieczeństwie podczas zimowych zabaw mówiąc o niebezpieczeństwie wchodzenia na zamarznięte stawy, jeziora- zwłaszcza, że ośrodek w którym wypoczywają sportowcy znajduje się nieopodal jeziora. Mundurowe poruszyły także temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym apelując tym samym o ostrożność i rozwagę.

Korzystając z okazji spotkania policjantki zachęcały wypoczywających do wzięcia udziału w konkursie KGP pod nazwą „Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku” i wręczały ulotki informacyjne o konkursie oraz bezpieczeństwie podczas wypoczynku w górach.

KPP Wałcz

walcz_bezpieczeństwo

walcz_bezpieczeństwo_02