Wałcz. Bystre przedszkolaki uczą się udzielania pomocy

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Wałczu w ramach programu „Bystry przedszkolak” przeprowadzili spotkanie z najstarszymi przedszkolakami Publicznego Przedszkola Bajka w Wałczu. Celem spotkania była nauka udzielania pomocy osobom poszkodowanym. Była to fajna i sprawdzona metoda nauczania – nauka poprzez zabawę w której główną rolę odgrywał miś Gustaw. Działania współfinansowane są z Budżetu Województwa Zachodniopomorskiego.

 

W spotkaniu, dotyczącym nauki udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej z nauką wzywania pomocy przez telefon alarmowy 112 udział wzięły 5 i 6 latki. Dzieci wykazały się zaskakującą wiedzą na temat niesienia pomocy i chętnie włączały się w ćwiczenia praktyczne, tym bardziej, że poszkodowanym w nauce poprzez zabawę był miś Gustaw.

 

Kilkulatki na wstępie obejrzały bajkę o myszce w paski, która krok po kroku uczyła prawidłowych zachowań. Po ćwiczeniach z misiem przedszkolaki uczyły się prawidłowo zawiadamiać służby o zagrożeniu dzwoniąc na numer alarmowy 112. Kilkoro dzieci zasłużyło ma miano „Małych ratowników” i otrzymało od policjantów dyplomy z wyróżnieniem.

 

Warto uczyć dzieci podstawowych technik pierwszej pomocy, takich jak resuscytacja krążeniowo-oddechowa czy postępowanie w przypadku zadławienia. W sytuacjach awaryjnych sekundy są cenne, a umiejętność szybkiego i skutecznego działania może okazać się kluczowa w ratowaniu życia.

 

Pamiętaj – przy ratowaniu życia liczą się minuty! Tak zwane cztery złote minuty to czas na przywrócenie zatrzymanej akcji serca.

 

KPP Wałcz