Wałcz. Czuj z zuchami i czuwaj z harcerzami! Z profilaktyką w obozach pod namiotami

Policjanci w sezonie letnim sprawdzają bezpieczeństwo wypoczywających, głównie tych, którzy wakacyjny wypoczynek spędzają w lesie pod namiotami. Takich obozów w powiecie wałeckim odnotowano do chwili obecnej 19 w 7 miejscach. Ale istotna podczas tych wizyty jest także profilaktyka bezpieczeństwa. Z zuchowym pozdrowieniem Czuj i harcerskim Czuwaj policjanci i strażacy zawitali w kolejnych obozach.

Profilaktyka ma celu zapobieganie różnym problemom zanim one wystąpią. Policjanci prowadzą działania uprzedzające aby chronić zarówno tych najmłodszych jak i dorosłych przed niepożądanymi zachowaniami. Z profilaktyką bezpieczeństwa nad wodą, wypoczynku w lesie oraz na drodze mundurowi zawitali w kolejnych miejscach wypoczynku dzieci i młodzieży pod namiotami.

Do powiatu wałeckiego każdego roku przyjeżdża na wypoczynek bardzo dużo młodych osób korzystając z urokliwego terenu lasów i jezior. Ale aby ten wypoczynek był bezpieczny ważne jest zachowanie zdrowego rozsądku i ostrożności. O zasadach bezpiecznego wypoczynku w lesie przypominali ostatnio policjanci i strażacy z PPSP w Wałczu.

Wspólne odwiedziny  służb w obozach to kontrola stanu bezpieczeństwa jak również istotny czynnik bezpieczeństwa czyli profilaktyka. Uczestnicy takich spotkań oprócz wiedzy otrzymują drobne upominki od mundurowych.

KPP Wałcz

walcz_czuj

walcz_czuj_02 walcz_czuj_03 walcz_czuj_04 walcz_czuj_05 walcz_czuj_06 walcz_czuj_07