Wałcz. Do zobaczenia za rok z zuchami i harcerzami

Przez cały okres wakacji policjanci Komendy Powiatowej Policji w Wałczu spotykali się z dziećmi i młodzieżą, którzy wypoczywali na terenie urokliwego pojezierza wałeckiego. Nawet podczas ostatniej wizyty nie mogło zabraknąć tematów bezpieczeństwa. Spotkanie przebiegło w bardzo miłej atmosferze, a mundurowi podkreślali, że dla nich bezpieczeństwo najmłodszych, podczas letniego wypoczynku było najważniejsze.

Bezpieczeństwo dzieci i młodzieży, a zwłaszcza wypoczywającej w lasach pod namiotami było priorytetowym zadaniem, podczas sezonu letniego. Policjanci oraz inne służby odpowiedzialne za letni wypoczynek z chwilą pojawienia się nowych uczestników, odwiedzali miejsca stacjonowania obozów.

Mundurowi sprawdzali właściwie sprawowaną opiekę, warunki jakie panują w obozach, ilość uczestników oraz wiedzę  zakresu bezpieczeństwa zarówno wypoczywających jak i osób odpowiedzialnych za wypoczynek.

Podczas ostatniej wizyty w Stanicy Harcerskiej w Tucznie policjanci poruszyli gównie temat bezpiecznych powrotów oraz bezpieczeństwa nad wodą. Młodzi ludzie zaciekawieni byli celem wizyty funkcjonariuszy, a także zadawali pytania na temat pracy policjantów.

Z uwagi na upalne lato obecny na miejscu strażak mówił o zachowaniach podczas wybuchu pożaru. Spotkanie przebiegało w bardzo miłej atmosferze, a mundurowi podkreślali, że dla nich bezpieczeństwo najmłodszych, jest najważniejsze.

Wakacyjne spotkania z wypoczywającymi dziećmi i młodzieżą wpisały się w ogólnopolską akcję informacyjno-edukacyjną „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”.

KPP Wałcz

walcz_do_zobaczenia

walcz_do_zobaczenia_04 walcz_do_zobaczenia_02 walcz_do_zobaczenia_03