Wałcz. Dziecko bezpieczne na drodze – akcja policjantów drogówki

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego wałeckiej komendy zorganizowali akcję edukacyjną dla najmłodszych mieszkańców gminy Wałcz aby kształtować odpowiednie postawy i zachowania w zakresie bezpieczeństwa ruchu drogowego. Każdy niechroniony uczestnik ruchu został wyposażony w element odblaskowy.

Aby najmłodsi byli bezpieczni na drodze ważne jest przekazywanie wiedzy w różnych formach. Policjanci drogówki zorganizowali akcję dla najmłodszych mieszkańców, którzy każdego dnia pokonują drogę do szkoły autobusem szkolnym. Mali mieszkańcy Ostrowca zanim wsiądą do pojazdu muszą codziennie pokonać drogę na przystanek autobusowy co wiąże się  z przechodzeniem na drugą stronę ulicy.

Pora jesienno – zimowa ogranicza widoczność na drodze z uwagi na szybkie zapadanie zmroku, często mgliste i pochmurne dni. Tym razem na przystanku na małych mieszkańców gminy Wałcz czekali mundurowi w białych czapkach. Policjanci w krótkiej rozmowie z dziećmi przekazali najistotniejsze wskazówki na temat bezpieczeństwa na drodze.

Przypominali głównie o obowiązku rozglądania się zanim ruszą na drugą stronę ulicy i zachowaniu przy tym szczególnej ostrożności. Mundurowi mówili o niebezpieczeństwach związanych z nieostrożnością na drodze. Każde dziecko otrzymało od policjantów element odblaskowy z edukacją o ważności tych małych błyszczących światełek, a tak ważnych w bezpieczeństwie na drodze. Do akcji włączyła się Gminna Komisja Rozwiązywani Problemów Alkoholowych w Wałczu.

KPP Wałcz

walcz_dziecko_bezpieczne

walcz_dziecko_bezpieczne_02 walcz_dziecko_bezpieczne_03 walcz_dziecko_bezpieczne_04 walcz_dziecko_bezpieczne_05 walcz_dziecko_bezpieczne_06 walcz_dziecko_bezpieczne_07