WAŁCZ. „Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat” – mundurowi dla małych pacjentów

Każde przedsięwzięcie, które w życie dziecka wnosi uśmiech i zadowolenie jest bezcenne. O uśmiechu najmłodszych pamiętają policjanci z Wałcza, którzy w okresie grudnia od lat odwiedzają małych pacjentów szpitala. Do inicjatywy jak zawsze włączają się bracia zakonnicy, strażnicy gminni i strażacy. Mikołaj przekazał dzieciom i personelowi oddziału dziecięcego prezenty z wysięgnika wozu strażackiego z uwagi nie możność spotkania się w budynku szpitala. W paczkach były słodycze, pluszowe maskotki Sierżanta Bródki oraz odblaskowe workoplecaki i elementy odblaskowe, a Mikołajowi towarzyszyła policyjna maskotka.

„Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat”- z sentencją Janusza Korczaka policjanci z jednostki policji w Wałczu od lat są organizatorami Mikołaja dla małych pacjentów 107 Szpitala w Wałczu. Akcja prowadzona jest wspólnie z braćmi kapucynami z parafii św. Antoniego w Wałczu.

Do inicjatywy od lat włączają się także strażnicy gminni, strażacy z PPSP w Wałczu. Uśmiech dziecka jest bezcenny- dlatego jednym z zadań policjantów w służbie są działania profilaktyczne. ”Bądź grzeczny, bo zabierze Cię Pan policjant!” – to zdanie zdarza się wypowiadać niekiedy rodzicom, czy opiekunom. Taki sposób straszenia dzieci właśnie może przyczynić się do nieszczęścia, gdy pociecha rzeczywiście będzie potrzebowała pomocy. Wzbudzanie w dziecku strachu przed mundurem nigdy nie jest dobrym rozwiązaniem.

Dlatego też poprzez prowadzoną profilaktykę mundurowi spotykają się z dziećmi, organizują różnego rodzaju przedsięwzięcia aby wzbudzić wśród najmłodszych zaufanie i poprawić wizerunek policjanta, którego nie zawsze maluch postrzega pozytywnie. Dorośli winni uczyć najmłodszych zasad bezpieczeństwa zamiast wzbudzać w nich lęk.

Działania z Mikołajem i Sierżantem Bródką- pluszowym policjantem to ogromna frajda dla najmłodszych przygotowana przez mundurowych. Atrakcją spotkania było przekazanie prezentów w inny sposób niż poprzednimi laty. Z uwagi na sytuację związaną z koronawirusem paczki dotarły do małych pacjentów z wysięgnika wozu strażackiego, które odebrał Pan ordynator oddziału dziecięcego.

Pluszowy żubrzyk i Mikołaj pozdrawiali małych pacjentów, ich opiekunów i personel szpitala tańcząc i klaszcząc. W przygotowanych paczkach zalazły się słodycze, pluszowa maskotka Sierżanta Bródki, odblaskowy workoplecak i inne elementy odblaskowe. Paczka ze słodyczami i opłatkiem na wigilijny stół trafiła także do personelu oddziału dziecięcego.

Akcję od lat wspiera Wójt Gminy Wałcz, Stowarzyszenie Przyjaciół Parafii Św. Antoniego oraz Zakład Produkcyjny Czekolada.

KPP w Wałczu

kiedy_smieje_sie_dziecko1_01

kiedy_smieje_sie_dziecko1_10 kiedy_smieje_sie_dziecko1_02 kiedy_smieje_sie_dziecko1_03 kiedy_smieje_sie_dziecko1_04 kiedy_smieje_sie_dziecko1_05 kiedy_smieje_sie_dziecko1_06 kiedy_smieje_sie_dziecko1_07 kiedy_smieje_sie_dziecko1_08 kiedy_smieje_sie_dziecko1_09