Wałcz. Mikołaj w policyjnej eskorcie

Mikołajki to ulubiony dzień najmłodszych. Od lat o tej porze służby mundurowe odwiedzają małych pacjentów i seniorów wałeckiego szpitala z niespodziankami. Dzieci usłyszały prawdziwą historię o Mikołaju i wysłuchały kilku słów o bezpieczeństwie. Wszyscy składali sobie życzenia z okazji zbliżających się świąt.

Mikołajki od lat wpisane są w kalendarz policyjnych działań profilaktycznych. W inicjatywie tej, wałeckich funkcjonariuszy wspierają strażacy z PPSP w Wałczu i strażnicy gminni, a pomysłodawcami są bracia zakonnicy z parafii św. Antoniego w Wałczu. Mundurowi odwiedzają najmłodszych i najstarszych pacjentów 107 Szpitala Wojskowego w Wałczu.

Dzieci to pacjenci oddziału dziecięcego i laryngologicznego. W tym dniu zbierają się w świetlicy oddziału dziecięcego i z niecierpliwością oczekują starszego pana z siwą, długą brodą, czerwonej czapce i workiem prezentów. W tym roku zakonnik brat Antoni Kowalski przedstawił małym pacjentom prawdziwą historię o Mikołaju, a mundurowi przypomnieli o kilku ważnych wskazówkach bezpieczeństwa. Kiedy nadszedł moment wręczania prezentów buzie dzieci robiły się jeszcze bardziej weselsze.

Dla mundurowych uśmiech każdego dziecka jest ogromnym wzruszeniem, bo jak powiedział przed laty Janusz Korczak „Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat”. Z oddziału dziecięcego służby udały się na szpitalne korytarze, gdzie w trosce o bezpieczeństwo w ruchu drogowym wręczali elementy odblaskowe seniorom. Policyjny Mikołaj za kilka dni spotka się także z kierującymi.

KPP Wałcz

walcz_mikolaj

walcz_mikolaj_02 walcz_mikolaj_03 walcz_mikolaj_04 walcz_mikolaj_05 walcz_mikolaj_06 walcz_mikolaj_07 walcz_mikolaj_08 walcz_mikolaj_09 walcz_mikolaj_10 walcz_mikolaj_11 walcz_mikolaj_12 walcz_mikolaj_13 walcz_mikolaj_14 walcz_mikolaj_15 walcz_mikolaj_16 walcz_mikolaj_17