Wałcz. Nie ma usprawiedliwienia dla szybkiej jazdy

walcz_nie_ma

Policjanci z wałeckiej drogówki zatrzymali dwudziestokilkuletniego mężczyznę, który pędził drogą „S 10” 206/ godz. Nie wiadomo dokąd i dlaczego kierujący tak bardzo się spieszył, natomiast wiadomo, że za swoją szybką jazdę poniesie karę.

Kierujący pojazdem osobowym marki Opel Astra jechał zdecydowanie szybciej niż pozwalają na to przepisy. Dwudziestokilkuletni mężczyzna pewnie zapomniał, że na drodze nie jest sam. Jedną z głównych przyczyn wypadków na drogach od lat jest nadmierna prędkość. Kierowcy jeżdżą zbyt szybko, a do utraty panowania nad pojazdem nie trzeba wiele.

Wystarczy kamień lub dziura w jezdni, aby stracić panowanie nad kierownicą i wjechać w drzewo, do rowu lub zderzyć się z samochodem nadjeżdżającym z naprzeciwka. Nic zatem dziwnego, że przekroczenie dopuszczalnej prędkości jest surowo karane, a wysokość mandatów za zbyt szybką jazdę zależy od tego, ile kilometrów na liczniku miał nieodpowiedzialny kierowca.

Policjanci wałeckiej drogówki w trakcie wykonywania czynności służbowych zauważyli osobowe auto jadące zdecydowanie szybciej niż inne pojazdy, w związku z tym postanowili sprawdzić prędkość pojazdu. Droga S 10, którą poruszał się młody kierowca pozwala na rozwinięcie prędkości pojazdu do 120 km/h.

25-latek jechał 206/h czyli o 86 km/h za szybko.

Pamiętajmy! Na drogach nie jesteśmy sami, a życie, jest zdecydowanie więcej warte niż dojazd 5 czy nawet 10 minut wcześniej. Jaką karę zapłaci za popełnione wykroczenie kierujący? O tym zdecyduje Sąd. Zgodnie z przepisami: przekroczenie prędkości o 71 km/h i więcej – 2500 zł / 5000 zł.

KPP Wałcz