Wałcz. Nie zatrzymał się do kontroli drogowej – policjanci zatrzymali kierującego w bezpośrednim pościgu

walcz_nie_zatrzymal

Policjanci Referatu Patrolowo – Interwencyjnego jednostki Policji w Wałczu podjęli pościg za 39 kierującym, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Mężczyzna w trakcie pościgu opuścił pojazd i kontynuował ucieczkę pieszo, w krótkim czasie został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu.

Do zdarzenia doszło po godzinie 01.00 na ulicy Budowlanych w Wałcz, kiedy to policjanci pełniący służbę nocną usiłowali zatrzymać pojazd marki BMW do rutynowej kontroli drogowej. Niestety mimo wysłanego sygnału przez funkcjonariusza do zatrzymania się, kierujący kontynuował jazdę nie reagował na polecenia nawet wtedy, kiedy policjanci podjęli pościg i wysyłali sygnały błyskowe i dźwiękowe do zatrzymania się.

Kierujący uciekając nie zważał na żadne znaki drogowe poziome i pionowe. W pewnym momencie wypadł z drogi, porzucił pojazd i rozpoczął ucieczkę pieszo. Po chwili został zatrzymany przez funkcjonariuszy. Kierującym okazał się 39 letni mieszkaniec wielkopolski. Był trzeźwy. W pojeździe znajdował się również 32 letni pasażer będący w stanie nietrzeźwości. 39 letni kierujący przyznał się do popełnionego przestępstwa. Nie potrafił odpowiedzieć na pytanie dlaczego nie zatrzymał się do kontroli drogowej.

Sprawca skorzystał z możliwości dobrowolnego poddania się karze, a tym samym wyraził zgodę na skazanie go bez przeprowadzenia rozprawy na karę 8 miesięcy pozbawienia wolności, grzywnę w wymiarze 100 stawek dziennych w kwocie po 20 zł każda z nich, 2 lata zakazu prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych oraz poniesienie kosztów sądowych. Przestępstwo to zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat 5.

KPP Wałcz