Wałcz. Niech żyją wakacje! Działania wyprzedzające z przedszkolakami

Wakacje zbliżają się dużymi krokami. Każdego roku o tej porze policjanci prowadzą spotkania wyprzedzające z dziećmi i młodzieżą, aby przypomnieć o ważnych wskazówkach wypoczynku w okresie letnim. Niespodzianką była obecność policjantów z wałeckiej drogówki.

Spotkanie odbyło się w Publicznym Przedszkolu „Jasia i Małgosi” w Wałczu. Mundurowi każdego roku odwiedzają najmłodszych mieszkańców, aby porozmawiać o bezpieczeństwie w czasie wakacji. Z letnim wypoczynkiem zawsze kojarzy się w pierwszej kolejności wypoczynek nad wodą. Pomocna w edukacji była bajka o dwóch myszkach przebywających na niestrzeżonym kąpielisku.

Po prezentacji animowanego filmu policjanci rozmawiali z dziećmi o właściwych zachowaniach na kąpielisku i apelowali o korzystanie z plażowania tylko w miejscach, gdzie o bezpieczeństwo dba ratownik i i nie oddalanie się od rodziców czy opiekunów bez ich wiedzy.

Wakacje to także letnie podróże, dlatego też przybyli na spotkanie policjanci z drogówki rozmawiali z dziećmi o obowiązku podróży w foteliku czy siedzisku. Mundurowi w białych czapkach opowiedzieli o swojej pracy, zadaniach w służbie, podali elementy wyróżniające mundur policjanta drogówki i zaprezentowali kierowanie ruchem. Na koniec przedszkolaki zadawały mundurowym pytania o ich pracę ale też i różne inne ciekawostki oraz chwaliły się, planami wakacyjnymi. Policjanci życzyli dzieciom udanych i bezpiecznych wakacji. Dzisiaj kolejne spotkanie w Chwiramie.

KPP Wałcz

walcz_niech_zyja_wkacje

walcz_niech_zyja_wkacje_08 walcz_niech_zyja_wkacje_02 walcz_niech_zyja_wkacje_03 walcz_niech_zyja_wkacje_04 walcz_niech_zyja_wkacje_05 walcz_niech_zyja_wkacje_06 walcz_niech_zyja_wkacje_07