Wałcz. Okazja do wyrażenia wdzięczności – policjanci dla Babć i Dziadków

Dziadek i babcia, to znaczące postaci w życiu każdego. Są skarbnica wiedzy i źródłem nauki. Styczniowe Święto babci i dziadka to okazja do wyrażenia im wdzięczności i złożenia życzeń. Dzielnicowi z Wałcza już złożyli życzenia seniorom.

Przypadające w styczniu święto Babci i Dziadka jest okazją do wyrażenia im wdzięczności. Wnuki z całej Polski będą ich odwiedzać i składać im życzenia. Zadbajmy, by seniorzy czy osoby samotne nie czuły się w tych dniach pozostawione bez pomocy – okazujmy także zainteresowanie, postarajmy się o regularny kontakt telefoniczny.

Policjanci dzielnicowi z Wałcza już wczoraj składali życzenia najstarszym mieszkańcom powiatu, podczas działań edukacyjno- informacyjnych. Seniorzy to znaczące postaci w życiu młodego pokolenia. Z ich doświadczenia można czerpać wiele i ogrom rzeczy się nauczyć.

Dziadkowie często są skarbnicą wiedzy i źródłem nauki. I mimo iż możemy się od ludzi starszych dużo nauczyć to niestety najczęściej właśnie on padają ofiarami oszustów, tracąc często oszczędności całego życia. Seniorzy są bardziej ufni podobnie jak małe dzieci czy osoby nieporadne.

Przyczyną jest często doskwierająca samotność, chęć rozmowy z drugim człowiekiem. O seniorach powiatu wałeckiego pamiętają policjanci jednostki Policji w Wałczu. Tym razem z uwagi na sytuację w kraju związaną z koronawirosem spotkania nie odbywają się jak sprzed pandemii w kołach seniorów czy domach seniorów itp. ale na ogół w plenerze.

Przed budynkiem danej siedziby seniorów lub na terenie miasta. Tak było i wczoraj, kiedy dzielnicowi składali życzenia Babciom i Dziadkom z okazji ich dwu dniowego święta. Dzielnicowi apelowali o ostrożność w kontakcie telefonicznym bądź osobistym z nieznanymi, podejrzanymi im osobami a podającymi się za znajomych rodziny, siostrzeńca, synową, policjanta itp., a w obecnej sytuacji oszustwa na koronawirusa.

Policjanci apelowali o rozwagę a w sytuacji kiedy mają wątpliwości powinni jak najszybciej skontaktować się z członkiem rodziny bądź z policjantami dzwoniąc bez zbędnej zwłoki pod numer alarmowy 112 lub 997, który jest bezpłatny. Napotkani podczas działań dzielnicowych seniorzy z okazji święta otrzymywali ekologiczne torby na zakupy, magnesy na lodówkę z numerem alarmowym i logo Policja Wałcz, a także kalendarze na 2021r.

Policjanci składają wszystkim Babciom i Dziadkom STO LAT!

KPP w Wałczu

policjanci_dla_babc1_01

policjanci_dla_babc1_04 policjanci_dla_babc1_02 policjanci_dla_babc1_03