Wałcz. Policjanci promowali swój zawód wśród maturzystów

Policjanci z wałeckiej komendy zorganizowali spotkanie dla maturzystów. Gościem specjalnym byli funkcjonariusze z Wydziału Doboru Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie. Mundurowi promowali swój zawód.

 

Przed tegorocznymi maturzystami życiowe wybory. Wybór studiów czy pracy to dla niektórych młodych osób to trudna decyzja. Na zaproszenie wałeckich policjantów, tym razem licealistów odwiedzili policjanci Wydziału Doboru KWP w Szczecinie asp. Krzysztof Kryś i mł. asp. Mariusz Bzdak, aby w „pigułce” zaprezentować możliwości kontynuowania nauki na studiach policyjnych, kryteria przyjęcia do służby w policji i dalszą ścieżkę kariery w mundurze, oraz istotne dla młodych osób zarobki.

 

Funkcjonariusze omówili także wymogi przyjęcia do służby, jak również przedstawili poszczególne etaty postępowania kwalifikacyjnego. Na koniec licealiści obejrzeli filmy przedstawiające pracę policjantów różnych pionów. My podpowiadaliśmy a podjęcie słusznego wyboru należy do uczniów.

 

Informacje dla osób zainteresowanych studiami i służbą w Policji – http://bip.szczecin.kwp.policja.gov.pl/KWS/praca-sluzby-mundurowe

 

KPP Wałcz