Wałcz. Policjanci przyłączyli się do powiększenia zbioru Oliwiera

Do Komendy Powiatowej Policji w Wałczu wpłynął list na pocztę elektroniczną od 13-letniego Oliwiera, mieszkańca naszego powiatu. Z treści wynikało, że młody człowiek interesuje się służbami mundurowymi i jedną z jego pasji jest zbieranie naszywek.

 

To nie pierwsza korespondencja od młodego człowieka jaką otrzymali policjanci, a ponieważ pomaganie mają we krwi, to odpowiedź mogła być tylko jedna. 13-letni Oliwier w grudniu ubiegłego roku postanowił zająć się zbieraniem naszywek służb mundurowych. Powód narodził się w głowie Oliwiera, kiedy stwierdził, że ściana w jego pokoju jest zbyt pusta.

 

Zamiast ściennego obrazu chciał wypełnić wnętrze naszywkami. Dzisiaj jest ich już spora ilość i są najróżniejsze. W związku z nadesłaną prośbą Oliwier otrzymał zaproszenie od wałeckich policjantów po osobisty odbiór kolejnego naramiennika z możliwością zwiedzenia budynku komendy i przyjrzeniu się pracy policjantów. 13-latek odwiedził mundurowych w towarzystwie taty. Naszywkę Komendy Powiatowej Policji w Wałczu wręczył młodemu pasjonacie naczelnik Wydziału Prewencji podinsp. Tomasz Kniat.

 

Młody człowiek jest uczniem Szkoły Podstawowej w Chwiramie, gdzie wspólnie z innymi kolegami interesuje się robotyką, która jest też kolejną jego pasją. Z ramienia szkoły młodzi pasjonaci biorą udział w różnych konkursach organizowanych na terenie kraju i mogą pochwalić się wieloma osiągnięciami.

 

Za zajęcie 2 miejsca w klasyfikacji generalnej w czerwcu Oliwier i jego koledzy polecą do Stanów Zjednoczonych na kolejne zawody z robotyki. W trakcie spotkania 13-latek pochwali się zbiorem swoich naszywek i wspólnie z policjantami przyglądał się ich pracy oraz zwiedził wałecką jednostkę.

 

Policjanci życzyli młodemu człowiekowi dalszych sukcesów związanych z robotyką jak również zwiększania zbioru naszywek służb mundurowych, również innych narodowości.

 

KPP Wałcz