Wałcz. Policjanci rozmawiali z wolontariuszami

Już w najbliższy weekend policjanci wałeccy tak jak i policjanci w całym kraju będą czuwać nad bezpieczeństwem kwestujących na rzecz 31 finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Każdego roku funkcjonariusze spotykają się z wolontariuszami aby przypomnieć o zasadach bezpieczeństwa z uwagi na fakt, iż każdego roku pojawiają się nowe osoby chcące nieść pomoc właśnie w ten sposób.

Zbiórką pieniędzy zajmować się będą przede wszystkim ludzie młodzi, którzy mogą być narażeni na niebezpieczeństwo rozboju czy kradzieży. Wałeccy policjanci mając na uwadze bezpieczeństwo kwestujących podczas spotkań wskazywali zagrożenia, na jakie mogą być narażeni wolontariusze oraz czego powinni unikać, aby bezpiecznie zbierać pieniądze. Mundurowi spotkali się z wolontariuszami ze Szkoły Podstawowej w Chwiramie oraz mieszkańcami Wałcza w Wałeckim Centrum Kultury.  Policjanci przypominali o zasadach bezpieczeństwa w trakcie kwestowania ale i bezpieczeństwa na drodze. Młodzi wolontariusze zostali wyposażeni przez policjantów w odblaskowe opaski.

Policjanci przypominają wolontariuszom:

* Unikaj miejsc mało uczęszczanych przez ludzi, takich jak podwórka, bramy przejściowe, a po zmroku parkingi, skwery lub inne miejsca niebezpieczne.

* dla bezpieczeństwa kwestować należy co najmniej we trójkę;

* zbieraj datki w towarzystwie przyjaciół, bądź w obecności starszego kolegi;

* kwestujące dzieci powinny być pod opieka dorosłych;

* osoba trzymająca puszkę powinna znajdować się w środku;

* nie czekaj, aż puszka zapełni się całkowicie, lepiej kilka razy odnieść pieniądze do punktu zbiórki;

* kiedy ktoś będzie próbował wyrwać puszkę krzycz, wzywaj pomocy, szukaj wokół siebie osób dorosłych, które wam pomogą.

Gdyby jednak, ktoś doznał krzywdy, czy wyrwano wolontariuszom puszkę to staraj się zapamiętać jak najwięcej szczegółów z wyglądu napastników, to w jakim kierunku uciekli, czy i do jakiego samochodu wsiedli i natychmiast powiadom, o tym co się stało osoby dorosłe, policjantów. Nie bój się dzwonić pod numer alarmowy 112. Jeśli będziesz podejrzewał, że ktoś podszywa się pod wolontariusza WOŚP i posługuje podrobionym identyfikatorem lub posiada podejrzanie wyglądającą puszkę prosimy o kontakt z Policją.

Pamiętaj, że życie i zdrowie jest najważniejsze, a wiec nie ratuj za wszelka cenę skarbonki.

KPP Wałcz

walcz_policjanci

walcz_policjanci_02 walcz_policjanci_03 walcz_policjanci_04 walcz_policjanci_05 walcz_policjanci_06 walcz_policjanci_07