Wałcz. Policjanci są zawsze tam, gdzie należy promować bezpieczeństwo

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Wałczu włączyli się w inicjatywę wałeckiego sanepidu pn. Festiwal Zdrowia. Były konsultacje dietetyczne, zabiegi pielęgnacyjne, stoiska z loteriami oraz ogólnie pojęte bezpieczeństwo. Odbiorcami byli uczniowie i przedszkolaki oraz seniorzy tzn. spotkanie od przedszkola do seniora.

 

Przedsięwzięcie organizowane było w związku ze Światowym Dniem Zdrowia. Na plac przed Wałeckim Centrum Kultury mógł przyjść każdy. Wśród różnych stoisk swoje miejsce mieli policjanci. Przybyłe na „Festiwal Zdrowia” przedszkolaki oraz starsi uczniowie licznie odwiedzali policyjny namiot, gdzie czekało mnóstwo różnych atrakcji.

 

Najmłodsi chętnie korzystali z udziału w grę planszową pn. „Zagraj ze mną w bezpieczeństwo”. Starsi uczniowie i mieszkańcy chętnie zaglądali w magiczną tubę odblaskową, interesowali się pracą i zadaniami w służbie policjantów, oraz brali udział w eksperymencie z alkogoglami. Dużym zainteresowaniem cieszył się ambulans ruchu drogowego, a największą atrakcją był pokaz posłuszeństwa psa służbowego.

 

Przewodnik psa służbowego zaprezentował umiejętności swojej czworonożnej partnerki – Joko. Uczestnicy spotkania mogli zobaczyć, jak pies reaguje na komendy wydawane przez policjanta, a nawet wykonuje jego polecenia bez komendy głosowej, przekazane jedynie za pomocą gestów. Joko otrzymała na koniec gromkie brawa.

 

Podczas „Festiwalu” dopisywała piękna pogoda i wszyscy świetnie się bawili.

 

KPP Wałcz