Wałcz. Policjanci ustalili sprawców i odzyskali dwa skradzione rowery

walcz-policjanci-ustalili

Policjanci z jednostki policji w Wałczu zatrzymali dwóch 27 latków, którzy dokonali kradzieży rowerów górskich. Jednoślady, to nie jedyne skradzione mienie przez sprawców jednej nocy. Funkcjonariusze odzyskali skradzione rowery. Rower jest doskonałym środkiem transportu zwłaszcza w porze wiosenno- letniej- zabezpieczajmy swoje mienie.

Rower to również środek transportu, który często pada łupem złodziei. Większość tych zdarzeń ma wspólny mianownik – nieskuteczne zabezpieczenie jednośladu. Tak było i tym razem. Dwaj sprawcy, nocą wchodzili na prywatne osiedlowe posesje, gdzie niezamknięte były ani furtka, ani brama, a okazją były również niezabezpieczone na podwórzu w żaden sposób rowery.  Skradzionymi rowerami poruszali się tej samej nocy po osiedlowych ulicach i dokonywali kolejnych kradzieży. Z niezamkniętych samochód zaparkowanych przy prywatnych posesjach skradli dwie pary butów sportowych, laptopa, telefon komórkowy i saszetkę męską z dokumentami. W wyniku policyjnych działań i ustaleń funkcjonariusze zatrzymali dwóch 27 latków, którzy dokonali tych kradzieży. Rowery wróciły do prawowitych właścicieli. Pozostałego mienia nie odzyskano. Za popełnione czyny grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Jeden ze sprawców był już wcześniej karany za przestępstwa przeciwko mieniu. Sąd może mu zwiększyć karę o połowę.

Policjanci przypominają!

O przypinaniu roweru za ramę do stojaka na rowery albo innego nieruchomego elementu. Pamiętajmy, aby w koszyku nie pozostawiać toreb z zakupami, portfeli, czy innych wartościowych przedmiotów. Przypominajmy również dzieciom o konieczności używania zapięć i zabezpieczeń do rowerów wybierając się do kolegi, sklepu, czy do szkoły. Ponadto nie pozostawiajmy w pojazdach wartościowych rzeczy, zwłaszcza w miejscu widocznym ( telefon, torebka, plecak, saszetka itp.). Pamiętajmy! Okazja czyni złodzieja!

KPP Wałcz