Wałcz. Porozmawiajmy o zdrowiu i nowych zagrożeniach – spotkanie z młodzieżą

Policjanci z jednostki policji w Wałczu zorganizowali spotkanie dla uczniów klas od V do VII w związku z realizacją programu pod nazwą „Porozmawiajmy o zdrowiu i nowych zagrożeniach”. Tematem przewodnim spotkania były skutki zdrowotne spożywania alkoholu oraz odpowiedzialność prawna.

„Porozmawiajmy o zdrowiu i nowych zagrożeniach”  to Wojewódzki Program Profilaktyki Używania Substancji Psychoaktywnych w tym nowych narkotyków, którego celem jest zapobieganie używaniu substancji psychoaktywnych, w szczególności nowych narkotyków, przez osoby młode.

Szkoła Podstawowa w Dębołęce to jedna z 13 placówek jakie przystąpiły do programu. Program adresowany jest do uczniów klas V-VII oraz nauczycieli, pedagogów, rodziców i opiekunów dzieci. I właśnie ci uczniowie byli uczestnikami spotkania z policjantami. Podczas spotkań w ramach realizacji programu policjanci uświadamiają uczniów jakie spustoszenie w organizmie czynią substancje psychoaktywne oraz jak negatywnie wpływają na relacje społeczne.

Ponadto podczas spotkania omówione zostały konsekwencje prawne wytwarzania, posiadania czy nawet sprzedaży narkotyków. Uczniowie zostali zaproszeni do obejrzenia filmu pt. „Alkohol droga donikąd” przedstawiającego skutki zdrowotne spożywania alkoholu przez młode osoby.  Po projekcji filmu uczniowie wspólnie z policjantami analizowali jego treści.

KPP Wałcz

walcz_porozmawiajmy

walcz_porozmawiajmy_02 walcz_porozmawiajmy_03 walcz_porozmawiajmy_04