Wałcz. Pożegnanie ze służbą

W dniu 30 stycznia 2024 r. w Komendzie Państwowej Straży Pożarnej w Wałczu odbyło się uroczyste pożegnanie st. ogn. Grzegorza Kowalskiego, który przeszedł na zaopatrzenie emerytalne.

 

St. ogn. Grzegorz Kowalski służbę rozpoczął 16 sierpnia 2007 roku jako stażysta, wspinając się stopniowo po szczeblach kariery zawodowej, zajmował kolejno stanowiska: młodszy ratownik – kierowca, ratownik – kierowca, starszy ratownik – kierowca, operator sprzętu specjalnego, operator sprzętu, a od 01 maja 2021 r. do dnia zwolnienia ze służby stanowisko starszy operator sprzętu. Jego zadania zawsze były związane z czynnym udziałem w działaniach ratowniczo-gaśniczych.

 

W latach 2012-2019 jako członek pocztu sztandarowego w sposób godny reprezentował Komendę Powiatowa PSP w  Wałczu podczas uroczystości pożarniczych i państwowych, odbywających się na terenie powiatu wałeckiego. Był też powoływany do składu sędziowskiego gminnych zawodów sportowo-pożarniczych jednostek OSP z terenu gminy Wałcz.

 

Za wzorowe i sumienne wykonywanie obowiązków wynikających z pracy zawodowej w służbie Państwa w roku 2018 został odznaczony Medalem Brązowym „Za Długoletnia Służbę”. Jako członek Związku Zawodowego Strażaków „Florian” w roku 2022 wyróżniony został Medal XXV- lecia  Związku Zawodowego Strażaków „Florian”. Ponadto w uznaniu wzorowego wykonywania zadań służbowych był również wielokrotnie wyróżniany  i nagradzany przez Komendanta Powiatowego PSP w Wałczu, a także przez Starostę Wałeckiego i Burmistrza Miasta Wałcza.

 

Komendant Powiatowy PSP w Wałczu wyraził słowa uznania dla profesjonalizmu, oddania i poświęcenia służbie st. ogn. Grzegorza Kowalskiego, życząc tym samym wiele szczęśliwych chwil w zdrowiu i szczęściu, spełnienia wszystkich skrytych marzeń oraz realizacji pasji życiowych. Do życzeń dołączyli się licznie zgromadzeni funkcjonariusze i funkcjonariuszki, pracownicy cywilni oraz przedstawiciele Zarządu terenowego ZZS “FLORIAN” przy Komendzie Powiatowej PSP w Wałczu.

 

Dla strażaka przejście na zaopatrzenie emerytalne to czas na odpoczynek i skoncentrowanie się na nowych wyzwaniach życiowych, oraz zasłużona chwila spokoju po latach służby.

 

Tekst: sekc. Regina Mowczan

Zdjęcia: ogn. Robert Nowicki

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *