Wałcz. Przez miłość do bezpieczeństwa – odblaski z okazji święta zakochanych

W Dzień Zakochanych! Policjanci z wałeckiej drogówki wręczali od samego rana przechodniom walentynkowe serca. Zmienne warunki pogodowe zimową porą ograniczają widoczność. Wcześnie zapadający zmrok oraz opady deszczu czy śniegu powodują, że piesi na drodze są mało widoczni dla kierujących. Dlatego policjanci przypominają, że odblaski znacząco poprawiają widoczność i mogą uratować życie.

 

Odblaski wręczane są mieszkańcom powiatu cyklicznie ale dzisiaj akcja była specjalna, bo przecież święto zakochanych. Osobę wyposażoną w odblaski kierowca zauważy o wiele wcześniej  i będzie miał więcej czasu na reakcję. Odblaski znacząco poprawiają widoczność i mogą uratować życie.

 

Dlatego policjanci cyklicznie prowadzą działania w trakcie, których nie tylko informują i edukują o ważności odblasków ale też i wręczają te ważne migoczące światełka, które są widoczne w światłach reflektorów pojazdów. Odblaskowe serca to element walentynkowej akcji wałeckiej drogówki. Zapewnienie bezpieczeństwa mieszkańcom naszego miasta to priorytetowe zadanie policjantów Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Wałczu i nie tylko od święta.

 

Wręczane przechodniom odblaski były  wyjątkowe bo w kształcie serca. Dbajmy o swoje bezpieczeństwo nie tylko „od święta”!

 

KPP Wałcz

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *