Wałcz. Siła nie musi oznaczać przemocy – wyniki konkursu plastycznego

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Wałczu dokonali wyboru najlepszych prac plastycznych o tematyce przeciwdziałania przemocy. Konkurs zorganizowany był we współpracy z Gminną Komisją Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Wałczu.

Siła nie musi oznaczać przemocy. Żeby być wojownikiem, nie musisz kierować się prawem pięści. To temat przewodni konkursu plastycznego jaki zorganizowali policjanci. Konkurs organizowany był w związku z realizacją programu edukacyjnego pt. „Stop przemocy”.
Organizacja konkursu miała na celu podnoszenie świadomości dzieci i młodzieży w zakresie przyczyn i skutków przemocy, kształtowanie konstruktywnych postaw obywatelskich wobec zjawiska przemocy w szkole. Współzawodnictwo adresowane było do Szkół Podstawowych z terenu gminy Wałcz, a udział w nim mogli wziąć uczniowie klas IV – VII. Zadaniem konkursowym było wykonanie plakatu pt. „Siła nie musi oznaczać przemocy” z wpisaniem własnego hasła o przemocy. Wybór pracy nie był łatwy z uwagi na ilość biorących prac w konkursie i ich kreatywne wykonanie.

Nagrody wręczone zostaną zaraz po zakończeniu ferii zimowych w dniu 28 lutego o godzinie 11. 00 w Komendzie Powiatowej Policji w Wałczu. Serdecznie gratulujemy.

Oto zwycięzcy, a poniżej wszystkie prace biorące udział w konkursie:

I miejsce- Jan Szymczak SP Różewo klasa V
II miejsce- Bartłomiej Świerszcz SP Strączno klasa VI
III miejsce- Lena Owczarek SP Różewo klasa VI

Wyróżnienia:
1. Hanna Brusiło SP Szwecja klasa kl. VII
2. Emilia Kwiatkowska SP Strączno klasa VI
3. Aleksandra Rabczuk SP Strączno klasa VI
4. Oliwia Gradzik SP Różewo klasa VII

KPP Wałcz

walcz_sila_nie_musi

walcz_sila_nie_musi_02 walcz_sila_nie_musi_03 walcz_sila_nie_musi_04 walcz_sila_nie_musi_05 walcz_sila_nie_musi_06 walcz_sila_nie_musi_07 walcz_sila_nie_musi_08 walcz_sila_nie_musi_09 walcz_sila_nie_musi_10 walcz_sila_nie_musi_11 walcz_sila_nie_musi_12 walcz_sila_nie_musi_13 walcz_sila_nie_musi_14 walcz_sila_nie_musi_15 walcz_sila_nie_musi_16 walcz_sila_nie_musi_17 walcz_sila_nie_musi_18 walcz_sila_nie_musi_19 walcz_sila_nie_musi_20 walcz_sila_nie_musi_21 walcz_sila_nie_musi_22 walcz_sila_nie_musi_23 walcz_sila_nie_musi_24 walcz_sila_nie_musi_25 walcz_sila_nie_musi_26 walcz_sila_nie_musi_27 walcz_sila_nie_musi_28 walcz_sila_nie_musi_29 walcz_sila_nie_musi_30 walcz_sila_nie_musi_31 walcz_sila_nie_musi_32 walcz_sila_nie_musi_33