Wałcz. Wszyscy chcemy, żeby wakacje były udane i bezpieczne

Każdy życzyłby sobie, aby wakacje były pełne przygód i bez przykrych niespodzianek. Żeby tak było w większości sami musimy zadbać o bezpieczny wypoczynek. Nad bezpieczeństwem w sezonie letnim czuwają także policjanci. Na spotkanie z wypoczywającymi dziećmi zaprosili ratowników WOPR.

Sezon letni, to czas na wypoczynek od pracy i nauki. W tym czasie służby odpowiedzialne za bezpieczeństwo wypoczywających pełnią wzmożone działania. Policjanci już przed rozpoczęciem wakacji, podczas spotkań z uczniami i przedszkolakami zwracali uwagę na przestrzeganie podstawowych zasad bezpieczeństwa.

Podobnie było 6 lipca z uczestnikami półkolonii zorganizowanej na terenie Miejskiego Ośrodka i Rekreacji  w Wałczu. Wakacje to nie tylko letnie kąpiele, to także intensywność podróży. Dlatego w spotkaniu udział wziął policjant drogówki, który przypomniał o ważnych zasadach bezpieczeństwa: jak należy przechodzić na drugą stronę ulicy, jak poruszać się po drodze – kiedy nie ma chodnika, a jak należy zachowywać się, podczas podroży samochodem czy autokarem.

Pan policjant mówił także o obowiązku zapinania pasów bezpieczeństwa i podroży w wymaganym urządzeniu do przewozu dzieci. Ciekawostką było zaprezentowanie znaczenia wysyłanych sygnałów przez policjanta. Kolejną część spotkania przeprowadził ratownik WOPR, który opowiedział o swojej pracy i podał przypadki niewłaściwych zachowań wypoczywających na kąpielisku. Pan ratownik podkreślał także ważność i obowiązek zakładania w prawidłowy sposób kamizelek ratunkowych, które mają ogromne znaczenie w bezpieczeństwie na wodzie. Na koniec spotkania każdy uczestnik otrzymał od policjantów opaskę na rękę „niezgubkę”. Mundurowi tłumaczyli w jakim celu wręczyli dzieciom opaski.

Życzymy wszystkim udanych i bezpiecznych wakacji!

KPP Wałcz

walcz_wszyscy_chcemy

walcz_wszyscy_chcemy_08 walcz_wszyscy_chcemy_02 walcz_wszyscy_chcemy_03 walcz_wszyscy_chcemy_04 walcz_wszyscy_chcemy_05 walcz_wszyscy_chcemy_06 walcz_wszyscy_chcemy_07