Wałcz. Zapraszamy na Festiwal Dwóch Jezior 8-10 lipca 2022

Pod patronatem Tętna Regionu

Wszystkich miłośników aktywnego wypoczynku nad wodą gorąco zapraszamy w dniach 8-10 lipca 2022 r. do pięknego Wałcza w woj. zachodniopomorskim na wspaniałe wydarzenie – Festiwal Dwóch Jezior.

Festiwal Dwóch Jezior to  co najmniej 12 000 odbiorców bezpośrednich, 3 dni wydarzeń muzycznych, sportowych i rodzinnych oraz 2 jeziora położone w przepięknym mieście –w Wałczu. Z inicjatywy mieszkańców od sześciu lat współtworzymy to wydarzenie. Od zeszłego roku zmieniliśmy formułę festiwalu, rozprzestrzeniając wydarzenia na całe miasto – od jeziora Zamkowego, przez skwer Kaszewskiego, plac Wolności, promenadę przy jeziorze Raduń aż po Amfiteatr i połączyliśmy siły z Wałeckim Festiwalem Biegowym.

Gwiazdy Festiwalu

Na główne koncerty 6. Festiwalu Dwóch Jezior zapraszamy tradycyjnie w sobotę. Zaczynamy o 20.00.

BRYSKA – mało kto wie, jak wygląda naprawdę, ale wiele osób słyszało jej utwory.

Ukrywająca swoje prawdziwe oblicze wokalistka bryska w ostatnich miesiącach może pochwalić się większą ilością premier, niż niejeden artysta. 22-Latka w swoich tekstach bawi spostrzeżeniami na temat rzeczywistości, nie szczędzi gorzkich słów swoim ex-om w balladach, w dynamicznych utworach porusza tematy, jakich na próżno szukać we współczesnym popie. Wszystko w takt melodii tak chwytliwych, że od jakiegoś czasu nucą je prawie wszyscy. Od kwietnia 2021 roku, kiedy zadebiutowała singlem ‘naiwna’, przyzwyczaiła fanów do regularnego wydawania nowej muzyki – czy to jako oficjalne single, t.zw. piosenki ‘pomiędzy’ czy remixy. Wszystkie z nich w tempie wręcz geometrycznym zdobywają coraz większe grono fanów. Jej największe hity to „lato (pocałuj mnie) (MANDEE Remix)” i „odbicie (Mark Neve Remix)” – obie dotarły do 1 i 2. miejsca krajowego Airplaya (listy najczęściej odtwarzanych piosenek w radiach) a ‘odbicie’ było najczęściej wyszukiwaną piosenką w aplikacji Shazam przez 12 (!) tygodni. Bryska też otrzymała też nominację do Fryderyka w kategorii Fonograficzny Debiut Roku, zagrała też świetnie przyjęte koncerty m.in. w Warszawie, Poznaniu, Wrocławiu i Krakowie.

Równo rok od debiutu, 22 kwietnia 2022 r. ukazała się jej debiutancka płyta „moja ciemność” (CD/Deluxe/LP) poprzedzona winylową EP-ką „jestem bryska”. Wśród 15 nowych utworów znalazł się też kolejny wielki hit bryskiej „mam kogoś lepszego” w remixie Skytecha. Nowa płyta nie przeszkodziła w udostępnianiu kolejnych utworów – co kilka tygodni fani spodziewać się mogą kolejnej porcji świeżej, bryskiej muzyki. A to tylko początek atrakcji, jakie ta niezwykle produktywna artystka przygotowała dla swoich fanów. Wybrana do programów Spotify RADAR oraz TIDAL Rising ciężko pracuje nad kolejnymi muzycznymi premierami, zaskakuje pomysłami i gra olbrzymią ilość letnich koncertów. Rewelacyjny odbiór pierwszych z nich świadczy o tym, że scena kocha ją tak, jak ona scenę.

O ile w 2021 nieśmiało nazywano ją muzycznym objawieniem, o tyle rok 2022 będzie jej – bryskiej.

ZALIA, czyli Julia Zarzecka, 21-letnia wokalistka i kompozytorka. Kolorowa i wyrazista postać z mocnym soulowym głosem. W jej piosenkach słychać wyraźne wpływy indie popu oraz jazzu, a w jej głośnikach często rozbrzmiewa Jorja Smith, beene czy beabadoobee. Julia najwięcej inspiracji czerpie z dużych miast, ich społeczności i różnorodności.

Wchodząc do jej świata znalazłbyś się w londyńskim klubie jazzowym w stylu Wesa Andersona na wieczornym jam session pełnym artystów. Julia od zawsze łączy swoje życie z muzyką. Jako mała dziewczynka sama poprosiła mamę o zapisanie do szkoły muzycznej, a aktualnie kończy Państwową Szkołę Muzyczną im. F. Chopina w Warszawie oraz studiuje Vocal performance and Songwriting na BIMM institute w Londynie. Po drodze brała udział w wielu projektach muzycznych m. in. liczne warsztaty jazzowe, programy telewizyjne czy własny zespół muzyczny. Od 2020 roku zaczęła sama wydawać swoją muzykę, a drugi wypuszczony przez nią singiel „sierpień” trafił na playlistę najczęściej udostępnianych utworów w Polsce „Viral 50 – Polska Spotify”. Od tamtej pary każda kolejna wydana piosenka cieszy się dużą popularnością i odbiorem wśród słuchaczy. W 2021 roku Zalia jako jedna z 6 artystów w Polsce została wyróżniona w programie RADAR Polska dla wschodzących lokalnych artystów Spotify. Nowo wydany singiel „bezsensownie” złapał ogromny rozpęd, trafiając m. in. trzy razy na pierwsze miejsce poplisty RMF FM oraz osiągając 9 miejsce wśród najczęściej granych piosenek w Polsce wg AirPlay – ZPAV.

RAT KRU balansują na granicy sztuki i kiczu, niekiedy przekraczając i jedno, i drugie.. Odpowiedzialny za warstwę muzyczną, ukrywający się za maską szczura Rat One (zwany również Witkiem) gwarantuje chłostę tanecznym bitem, a znany też z solowej działalności muzycznej i poetyckiej oraz konsekwentnego budowania majestatu Winogradzki Lew maluje fragmenty rzeczywistości w pobudzających wyobraźnię tekstach. Sami swoją muzykę określają mianem betonowej samby, siejąc zgorszenie i porywając do tańca na koncertach i festiwalach zarówno w Polsce (Spring Break, Tauron Nowa Muzyka, Męskie Granie) jak i tych za granicą (Tallinn Music Week, Seasplash Festival). Ich „zerowa” płyta „RAT” łączy dub, hip-hop i elektronikę. Znacznie dalej idzie tzw. właściwy debiut czyli, „Rok Szczura” (Kayax) – oto na palecie pojawiają się rave i euro-house i … szczur raczy wiedzieć co jeszcze Trzeba po prostu sprawdzić. Premiera płyty zbiegła się z teledyskiem do utworu „Cześć”. Klip nawiązuje do historii Jerzego Kalibabki zwanego „Tulipanem” – słynnego uwodziciela i złodzieja, idola i mentora Winogradzkiego Lwa. Zawieście oko również na innym teledysku/klipie – „Zły”, bo jest tam cały nieprawdopodobny wizerunek sceniczny duetu jak na dłoni! Najnowszy album ukazał się 21 lutego 2022 i otrzymał tytuł „Winogrady” – na cześć dzielnicy Poznania, w której wychowali się Witek i Paweł (i w której mają swoją kanciapę do produkcji i pomysłów oraz… kawałek boiska koszykarskiego). Pierwszym singlem / klipem promującym nowy materiał były „Grzyby” z gościnnym udziałem Mery Spolsky. Kolejne zajawki to „DMT” (gościnnie: RAU), kawałek zilustrowany klipem jakich mało (albo wcale) oraz „Go Rat Kru” (klip tylko dla dorosłych widzów). 17 lutego z kolei swoją premierę miała „Aleja Gwiazd” z gościnnym udziałem Iwony Skv (Shyness, Rebeka).

17 lutego z kolei swoją premierę miała długo oczekiwana „Aleja Gwiazd” – bezkompromisowa dekonstrukcja słynnej kompozycji Romualda Lipki do słów Marka Dutkiewicza, przy jednoczesnym zachowaniu pełnego szacunku do oryginału, znanego z wykonania Zdzisławy Sośnickiej. O to zadbała śpiewająca tu gościnnie Iwona Skv (Shyness, Rebeka), a Winogradzki Lew, wokalista duetu, dopisał do refrenu swój tekst, zmieniając i mieszając konteksty. Jak to działa? Wszystko (prawie…) wyjaśnia się w teledysku inspirowanym filmem „Sara” z 1997 roku (ale także innymi obrazami z tego czasu). „Klip odwołuje się do archetypu pradawnego protektora, wiernego obrońcy. Jest to historia trudnej miłości wbrew nakazom i społecznym regułom, a sam utwór, obecny w popkulturze od „zawsze”, stanowi doskonałe tło dla tej miłosno-bandyckiej opowieści”

PROGRAM WYDARZENIA

piątek 08.07.2022       

15.00-20.00    Stoisko informacyjne WCK, Skwer przy pompie

15.00-00.00    Festiwal Food Trucków, Promenada j. Raduń

15.00-21.00    ARTowisko – kiermasz sztuki i rękodzieła, Skwer przy pompie
w tym:
15.00-21.00 Strefa Smaków
15.00-20.00 Strefa Dobrej Książki
17.00-19.00 Strefa Warsztatów

16.00-20.00    Miasteczko Wodne, MOSIR

16.00    Koncert Lokalnych Talentów, Plac Wolności

17.00    SOMETHING COMPLETELY FRANTIC – spektakl komediowy,Franto Frantic (Chorwacja), Plac Wolności

18.00-22.00    Wieczór Szant, Promenada j. Raduń
GUMOWE SZEKLE
KLANG
ZA HORYZONTEM
MAJTKI BOSMANA

22.00-01.00    Beach Party, Promenada j. Raduń
DJ MIKE WEED
DJ PRS
DJ MAGNUM
DJ SCYTHE

sobota 09.07.2022       

08.00-16.00    Spiningowe Zawody Wędkarskie z Łodzi, Półwysep Strączno

09.00-17.00    Regaty Złota Szekla, j. Zamkowe

09.00-17.00    Festiwal Food Trucków, Promenada j. Raduń

10.00-20.00    Miasteczko Wodne, MOSIR

10.00    Wystawa Pojazdów Zabytkowych i Motocykli, MOSIR

09.30    Turniej Badmintona dla Dzieci i Młodzieży – Badminton ZWA

10.00-21.00    ARTowisko – kiermasz sztuki i rękodzieła, Skwer przy pompie
w tym:
10.00-21.00 Strefa Smaków
12.00-21.00 Strefa Militarna
15.00-20.00 Strefa Dobrej Książki
17.00-19.00 Strefa Warsztatów

10.30-18.00    VI Regaty Smoczych Łodzi Festiwalu Dwóch Jezior, Promenada j. Raduń

12.00-20.00    Stoisko informacyjne WCK, Skwer przy pompie

12.00-15.00    Strefa Wolnego Życia i Piknik Organizacji Pozarządowych, Skwer Kaszewskiego

12.00 Młodzieżowe warsztaty taneczne – Planeta Kreatywna

12.30 GUMOWE SZEKLE – koncert

13.30 CHABRY – koncert

14.00 KAPELA PODWÓRKOWA KRYZYS – koncert

14.00    Bitwa Wodna    MOSIR

13:00- 15:00 Zawody na Kajakach UKS Victoria, MOSIR

15.00    Wakacje na Orliku    MOSIR

15.00 – 17.00 Piknik Rodzinny – Akademia Nauk Stosowanych w Wałczu Promenada, j. Raduń

17.00    CYGAŃSKIE CZARY – koncert, Plac Wolności

17.00    FREESTYLE BATTLE – Muzyczna Bitwa Raperów, Amfiteatr

17.00-20.00    Gra Miejska, start Plac Wolności

17.30    Amatorski Turniej Crossmintona – Badminton ZWA, MOSiR

17.00-19.00    Warsztaty Ważna Ważka, Skwer przy pompie
Ważkodzieło – Pracownia Artystyczna Niebieska Parasolka
Malowanie Twarzy – DayDreamers
Warsztaty Bębniarskie – Djambe Planet

18.00-20.00    Wręczenia nagród: zawody wędkarskie, regaty, smocze łodzie, gra miejska, Promenada, j. Raduń (scena główna)

19.30-20.00    Parada Ważek i Motyli – DayDreamers z zespołem bębniarskim – Djambe Planet, Promenada j. Raduń (ARTowisko-scena główna)

20.00-00.00    Koncerty, Promenada j. Raduń
RAT KRU
ZALIA
BRYSKA

niedziela 10.07.2022   

09.00    Oficjalne rozpoczęcie Wałeckiego Biegu Filmowego

09.30    Marszobieg BiegamBoLubię POMAGAĆ na 1111 m

09.50    miniSportGeneracja (bieg dla niechodzących/raczkujących dzieci)

10.00    Biegi dla dzieci SportGeneracja: 4 kategorie wiekowe: Kat. I do 6 lat, Kat. II 7-8 lat, Kat. III 9-10 lat, Kat. IV 11-12 lat

10.55    BiegamBoLubię LASY 6 km

10.55    ChodzęBoLubię 6 km

11.00    Bieg Filmowy na 11 km

10.00-18.00    Festiwal Food Trucków, Promenada j.Raduń

10.00-16.00    ARTowisko – Kiermasz sztuki i rękodzieła, Skwer przy pompie

10.00-20.00    Miasteczko Wodne, MOSIR

15.00    Budowanie Zamków z Piasku, MOSIR

15.00    Kolor Fest, MOSIR

17.30    Festiwal Baniek Mydlanych, MOSIR

Więcej informacji : http://www.festiwaldwochjezior.pl
https://www.facebook.com/festiwaldwochjezior
https://biegfilmowy.pl

(SE)

walcz_zapraszamy

walcz_zapraszamy_17 walcz_zapraszamy_02 walcz_zapraszamy_03 walcz_zapraszamy_04 walcz_zapraszamy_05 walcz_zapraszamy_06 walcz_zapraszamy_07 walcz_zapraszamy_08 walcz_zapraszamy_09 walcz_zapraszamy_10 walcz_zapraszamy_11 walcz_zapraszamy_12 walcz_zapraszamy_13 walcz_zapraszamy_14 walcz_zapraszamy_15 walcz_zapraszamy_16